OFICJALNIE: Liverpool rozegra dwa mecze na dwóch kontynentach w ciągu 24 godzin

OFICJALNIE: Liverpool rozegra dwa mecze na dwóch kontynentach w ciągu 24 godzin
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Liverpool

Liverpool wydał komunikat dotyczący swojego udziału w Pucharze Ligi. „The Reds” jednak będą kontynuować przygodę z tymi rozgrywkami.

W zeszłym tygodniu Liverpool, pokonując Arsenal w konkursie rzutów karnych, wywalczył awans do ćwierćfinału Pucharu Ligi. Już po ostatnim gwizdku Jürgen Klopp nie wykluczył zbojkotowania kolejnego spotkania z Aston Villą. Wszystko przez napięty terminarz. Dzisiaj wyjaśniło się, że „The Reds” jednak zagrają z „The Villans”. Z uwagi na udział w Klubowych Mistrzostwach Świata dojdzie jednak do niespotykanej sytuacji.

„Możemy potwierdzić, że nasz ćwierćfinałowy mecz z Aston Villą zostanie rozegrany 17 grudnia. Zdecydowaliśmy się wykorzystać jednocześnie dwa zespoły - jeden zagra w tym spotkaniu, a drugi będzie uczestniczył w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Dziękujemy organizatorom Pucharu Ligi za wysiłki dotyczące przesunięcia terminu meczu. Żadna z zaproponowanych dat nie została jednak uznana za odpowiednią, mając na uwadze utrzymanie harmonogramu rozgrywek i obciążenie drużyny” - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez angielski klub.

Wszystko wskazuje na to, że 17 grudnia z Aston Villą zagra rezerwowy zespół Liverpoolu, a dzień później, w Katarze, największe gwiazdy „The Reds” wystąpią w półfinale KMŚ.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy