OFICJALNIE: ŁKS Łódź wydał oświadczenie na temat zakazu transferowego

OFICJALNIE: ŁKS Łódź wydał oświadczenie na temat zakazu transferowego
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ŁKS Łódź

ŁKS Łódź opublikował komunikat potwierdzający fakt nałożenia na klub zakazu rejestrowania nowych zawodnik przez FIFA.

W czwartkowe popołudnie Mirko Poledica (szef Serbskiego Związku Zawodowych Piłkarzy) poinformował za pośrednictwem Twittera o nałożeniu przez FIFA zakazu transferowego na drużynę rywalizująca na zapleczu Ekstraklasy w związku z niewypłaceniem wszystkich należności Dragoljubowi Srniciowi, który w latach 2019-2021 występował w ŁKS-ie.

Zespół z Łodzi postanowił odnieść się do tych doniesieniem poprzez wydanie oficjalnego komunikatu, w którym potwierdza, że światowa centrala zabroniła mu rejestrowania nowych zawodników z powodu zaległości finansowych wobec wspomnianego serbskiego pomocnika.

Nie jest on jednak jedynym graczem, który domaga się od pierwszoligowca wypłaty należnej mu pensji, ponieważ w bardzo podobnym położeniu znajduje się też Carlos Moros Gracia - grał w zespole w latach 2020-2021.

Hiszpan również zawiadomił o całej sprawie FIFA i dlatego ta z uwagi na te dwa przypadki zobowiązała ŁKS do uregulowania zobowiązań wobec tych piłkarzy, jeżeli chce znów bez przeszkód pozyskiwać zawodników w trwającym oknie transferowym.

„FIFA nałożyła na ŁKS zakaz rejestracji nowych piłkarzy ze względu na zaległości finansowe wobec byłych zawodników naszego klubu – Dragoljuba Srnicia i Carlosa Morosa Gracia.

Po uregulowaniu zobowiązań tzw. zakaz transferowy zostanie zdjęty po upływie ok. pięciu dni roboczych” - czytamy na stronie pierwszoligowego klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy