OFICJALNIE: Luiz Felipe Scolari zwolniony
2024-03-20 17:09:58; Aktualizacja: 1 rok temu
Atlético Mineiro poinformowało o rozstaniu za porozumieniem stron z trenerem Luizem Felipe Scolarim.
Doświadczonego 75-latka tymczasowo zastąpi jego asystent Lucas Gonçalves.
Pod wodzą byłego selekcjonera „Canarinhos” zespół z siedzibą w Belo Horizonte zanotował 19 zwycięstw, dziesięć remisów i 12 porażek. Ostatnio awansował do finału mistrzostw stanowych Campeonato Mineiro, gdzie zmierzy się w dwumeczu z Cruzeiro.
Natomiast ubiegły sezon brazylijskiej Série A Atlético Mineiro zakończyło na trzecim miejscu ze stratą dwóch punktów do Grêmio Porto Alegre i czterech do Palmeiras.Popularne
Luiz Felipe Scolari w przeszłości dwukrotnie prowadził reprezentację Brazylii. W 2002 roku triumfował z nią na Mistrzostwach Świata w Korei Południowej i Japonii, natomiast 12 lat później przegrał 1:7 z Niemcami w półfinale mundialu rozgrywanego w swojej ojczyźnie i ostatecznie zajął czwarte miejsce.
Był również selekcjonerem narodowej drużyny Portugalii, z którą między innymi dotarł do finału EURO 2004. Później przez siedem miesięcy prowadził Chelsea.
Poza tym trenował wiele klubów brazylijskich, zdobywając tytuły mistrzowskie z Grêmio i Palmeiras. Pracował także w Chinach, Uzbekistanie, Japonii i na Bliskim Wschodzie.
Wśród kandydatów na nowego szkoleniowca Atlético Mineiro wymieniany jest Gabriel Milito, który ostatnio prowadził Argentinos Juniors.











![Złoty But: Nowy samodzielny lider. Prosto z... łotewskiej ekstraklasy [TOP 15]](img/photos/92419/170x113/zloty-but.jpg)


![On nie pomoże Legii Warszawa w następnym meczu Ekstraklasy [OFICJALNIE]](img/photos/108370/170x113/petar-stojanovic.jpg)

![Znów mu się upiekło. To powinno skończyć się czerwoną kartką dla Lukasa Podolskiego? [WIDEO]](img/photos/112063/170x113/xyz.jpg)


![Złoty But: Nowy samodzielny lider. Prosto z... łotewskiej ekstraklasy [TOP 15]](img/photos/92419/90x60/zloty-but.jpg)


![On nie pomoże Legii Warszawa w następnym meczu Ekstraklasy [OFICJALNIE]](img/photos/108370/90x60/petar-stojanovic.jpg)

![Znów mu się upiekło. To powinno skończyć się czerwoną kartką dla Lukasa Podolskiego? [WIDEO]](img/photos/112063/90x60/xyz.jpg)



