OFICJALNIE: Łukasz Fabiański „powołany” na EURO 2024

2024-04-19 11:29:07; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Łukasz Fabiański „powołany” na EURO 2024 Fot. Gareth Evans/News Images/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: TVP Sport

Łukasz Fabiański to następna osoba, która znajdzie się gronie ekspertów Telewizji Polskiej w ramach zbliżających się Mistrzostw Europy w Niemczech.

Publiczny nadawca zwiera szyki, aby wizualnie jak najlepiej opakować prestiżową imprezę piłkarską, w której udział weźmie również reprezentacja Polski.

Ostatnimi czasy przy Woronicza dokonało się sporo roszad. Rolę dyrektora do spraw programowych objął znany ze współpracy z Canal+ Jakub Polkowski, a gościnnie mecze EURO 2024 skomentuje Mateusz Święcicki z Eleven Sports.

***

Siedem par komentatorów w Telewizji Polskiej na EURO 2024

***

Nie tak dawno oficjalne media TVP ogłosiły Łukasza Piszczka jednym z ekspertów podczas omawiania wydarzeń w czerwcowo-lipcowym turnieju. Obok niego zasiądzie także inny były reprezentant Polski, Łukasz Fabiański.

W przeciwieństwie do swojego imiennika „Fabian” nadal aktywnie wychodzi na boisko na profesjonalnym poziomie. W wieku 39 lat broni barw West Hamu United. W czwartkowy wieczór musiał pogodzić się z odpadnięciem drużyny z Ligi Europy na tle o wiele lepiej prezentującego się Bayeru Leverkusen.

Weteran ciasno wypełnił swój bagaż doświadczeń z reprezentacją „biało-czerwonych”. Nieustannie konkurując o miejsce między słupkami z Wojciechem Szczęsnym, zaliczył ostatecznie 57 występów w narodowych barwach. Okrasił je 27 czystymi kontami.

Mistrzostwa Europy startują 14 czerwca i zakończą się dokładnie miesiąc później finałem w Berlinie.

W fazie grupowej po wygraniu baraży Polska zmierzy się z Holandią, Austrią i Francją.