OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz ma dość wojenek z Becalim

OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz ma dość wojenek z Becalim fot. AEL Limassol
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fanatik.ro

Bogdan Vintilă, trener FCSB, poinformował, że Łukasz Gikiewicz więcej nie zagra w jego drużynie.

Transfer blisko 32-letniego zawodnika jednej z najlepszych rumuńskich ekip był nie lada zaskoczeniem. Środkowy napastnik grał bowiem wcześniej w drugoligowym saudyjskim Hajer Club i nic nie zapowiadało takiego ruchu ze strony FCSB.

Zaraz po transferze właściciel klubu, znany z kontrowersji Gigi Becali, powiedział, że nie wie, kim jest sprowadzony Polak. Zaraz powiadomiono, że Gikiewicz pożegna się już zimą z Bukaresztem. Tymczasem Becali rozpoczął prywatną krucjatę przeciwko zawodnikowi, nakazując między innymi... usunięcie go z drużynowej grupy na WhatsAppie.

Przygoda Gikiewicza z rumuńską ekstraklasą rozpoczęła się jednak nadspodziewanie dobrze. Polak zagrał w trzech meczach i zanotował dwie asysty, lecz kiedy po raz pierwszy został zesłany na trybuny, jego relacje ze sztabem szkoleniowym uległy znacznemu pogorszeniu (co niedziwne przy postawie właściciela). W efekcie postanowiono go oddelegować do drużyny rezerw, na co piłkarz urodzony w Olsztynie zareagował bardzo stanowczo. Tuż przed meczem z CFR Cluj wyjechał on wraz żoną do Chorwacji, gdzie prowadzi jeden z hoteli, i od tego czasu słuch po nim zaginął.

O sytuację Łukasza Gikiewicza zapytany został Narcis Răducan, dyrektor sportowy FCSB.

– Mogę potwierdzić krążące informacje. Chociaż przestrzegamy warunków umowy, Łukasza nie ma w klubie. W tej chwili nie dysponujemy żadnymi informacjami o tym, co się z nim dzieje – oświadczył w rozmowie z serwisem internetowym fanatik.ro.

Następnie do wszystkiego postanowił odnieść się Bogdan Vintilă, trener drużyny, który zapowiedział, że Polak więcej u niego nie zagra.

– Łukasz Gikiewicz nie trenuje, ale nie wiem z czego to wynika. On na pewno nie zagra w pozostałych spotkaniach – zdradził.

Jak informuje wspomniane źródło, klub wkrótce ostrzeże Polaka, że nie wywiązuje się z warunków kontraktu, a następnie złoży stosowny wniosek w celu zakończenia współpracy. Do tego czasu będzie jednak wypłacał mu wynagrodzenie.

Łukasz Gikiewicz z Polski wyjechał latem 2013 roku. Od tego czasu grał m.in. w Omonii Nikozja, Tobyłu Kostanaj, Lewskim Sofia czy Al-Faisaly.

Do czasu rozwiązania sytuacji 32-latek pobiera z kasy FCSB 10 tysięcy euro miesięcznie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy