OFICJALNIE: Manchester City osłabiony. Ederson nie zagra z Liverpoolem

OFICJALNIE: Manchester City osłabiony. Ederson nie zagra z Liverpoolem
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Manchester City

Menedżer Manchesteru City, Pep Guardiola, potwierdził, że Ederson nie wystąpi w niedzielnym spotkaniu Premier League z Liverpoolem.

- Ederson nie jest zdolny do gry. Na razie nie wiemy, jak długo potrwa jego przerwa. W niedzielę na pewno nie wystąpi. Claudio Bravo też może to zrobić. Jest świetnym bramkarzem. Nie mam co do tego wątpliwości. Mam do niego pełne zaufanie - powiedział Guardiola w trakcie konferencji prasowej.

26-letni brazylijski bramkarz nabawił się urazu w środowym meczu Ligi Mistrzów z Atalantą (1:1). Bravo zastąpił go w przerwie, ale później dostał czerwoną kartkę, przez co w samej końcówce spotkania dostępu do bramki „The Citizens” bronił Kyle Walker.

Starcie z „The Reds” będzie dla Bravo pierwszym ligowym występem w tym sezonie. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, wybiegał na murawy cztery razy. Zaliczył jedno czyste konto.

Liverpool ma obecnie na koncie 31 punktów i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Premier League. MC traci do niego sześć „oczek”. Niedzielny hit rozpocznie się o 17:30.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy