OFICJALNIE: Manchester City przyśpieszył transfer 16-latka

OFICJALNIE: Manchester City przyśpieszył transfer 16-latka fot. Transfery.info
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Shamrock Rovers FC

Pierwotnie Gavin Bazunu miał trafić do Manchesteru City dopiero latem 2019 roku. Postanowiono jednak przyśpieszyć całą transakcję.

Na początku października „Obywatele” poinformowali, że podpisali wstępny kontrakt z 16-letnim golkiperem Shamrock Rovers. W jego ramach zawodnik miał przybyć na Etihad Stadium w lipcu 2019 roku. Ostatecznie w piątek kluby poinformowały o przyśpieszeniu tego procesu.

Bazunu kosztował Manchester City około 400 tysięcy euro. Mistrzowie Anglii w walce o podpis obiecującego bramkarza uprzedzili m.in. Chelsea czy Tottenham.

Irlandczyk w barwach poprzedniego klubu rozegrał sześć spotkań i cztery razy zachował czyste konto. Natomiast już w ubiegłą sobotę wybiegł on w pierwszym składzie zespołu „Obywateli” do lat 18.

16-latek dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi (189 centymetrów wzrostu) i ma na swoim koncie powołania do młodzieżowej reprezentacji Irlandii. W przyszłym tygodniu Bazunu pojedzie na zgrupowanie kadry narodowej U-17 i zmierzy się z Polską oraz Belgią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy