OFICJALNIE: Manchester United z lukratywną umową sponsorską. Klub dorównał Realowi Madryt

OFICJALNIE: Manchester United z lukratywną umową sponsorską. Klub dorównał Realowi Madryt fot. charnsitr / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Manchester United

Manchester United nawiązał jedną z największych współprac w światowej piłce w kontekście sponsoringu koszulkowego, podpisując długoterminową umowę z firmą Qualcomm.

Minęło już dziesięć miesięcy, odkąd „Czerwone Diabły” ogłosiły poszukiwania następcy dla TeamViewer. Ostatecznie udało się dograć lukratywny kontrakt z amerykańską firmą specjalizującą się w technologii, w szczególności tworzeniu systemów i procesorów najwyższej jakości na urządzenia mobilne promowane marką Snapdragon.

„W ramach rozszerzenia współpracy logo Snapdragon pojawi się na domowych, wyjazdowych i trzecim komplecie koszulek meczowych Manchesteru United sekcji męskiej i żeńskiej wraz z początkiem sezonu 2024/2025” – czytamy w komunikacie trzeciej siły Premier League poprzedniego sezonu.

Strony na płaszczyźnie ekonomicznej współpracują ze sobą już od lipca zeszłego roku.

W porównaniu do zrywanej kooperacji z TeamViewer roczne przychody z nowego układu wzrosną z 47 do 60 milionów funtów (69,5 miliona euro) za każdy przepracowany rok.

To największa współpraca w tym obszarze, być może przebijająca nawet tą między Realem Madryt a Fly Emirates. Choć tu nieoficjalne raporty mówią o zbliżonej kwocie (70 milionów euro).

TeamViewer pozostanie na trykotach do zakończenia bieżących zmagań. Niemcy przeszarżowali i musieli się jednak wycofać z pięcioletniego dealu (ważnego do połowy 2026 roku) opiewającego na 235 milionów funtów (272,4 miliona euro) z powodu wynikłych perturbacji z okresu pandemii COVID-19.

Przed niespełna dwoma miesiącami 20-krotny mistrz Anglii ogłosił też rekordową dziesięcioletnią współpracę z Adidasem. Kontrakt jest wart 900 milionów funtów (1,04 miliarda euro).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy