OFICJALNIE: Mangala nie zagrał od... nie pamiętamy kiedy, ale umowę z City przedłużył!

OFICJALNIE: Mangala nie zagrał od... nie pamiętamy kiedy, ale umowę z City przedłużył!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Manchester City FC

Manchester City poinformował o przedłużeniu współpracy z Eliaquimem Mangalą, który w tym sezonie nie rozegrał ani jednego spotkania w pierwszym zespole.

28-latek dołączył do „Obywateli” w sierpniu 2014 roku. Wówczas FC Porto zainkasowało z tytułu jego sprzedaży ponad 30 milionów euro. Już dwa lata później Francuz trafił na wypożyczenie do Valencii. 

Po powrocie na Etihad Stadium wydawało się, że ostatecznie stoper się ustatkuje. Nic z tych rzeczy jednak nie miało miejsca, bowiem w styczniu 2018 roku powędrował on na kolejne wypożyczenie. Tym razem do Evertonu, gdzie już w drugim meczu doznał poważnej kontuzji kolana. Działo się to 10 lutego 2018 roku - to w dalszym ciągu ostatnie spotkanie Mangali na najwyższym poziomie.

W obecnym sezonie Mangala jak dotąd ani razu nie miał szansy, by zagrać w pierwszym zespole Manchesteru City. Nie został nawet zgłoszony do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, choć nie od dzisiaj z problemami zdrowotnymi zmagają się m.in. John Stones czy Vincent Kompany. W związku z tym częściej przebywa on z drużyną rezerw, gdzie jak dotąd rozegrał trzy spotkania.

Może zatem dziwić fakt, że „Obywatele” poinformowali o przedłużeniu o rok dotychczasowego kontraktu. Tym samym obecne porozumienie wygasa 30 czerwca 2020 roku. Być może jest to związane z chęcią zarobienia czegokolwiek na sprzedaży ośmiokrotnego reprezentanta Francji. 

Dotychczas Mangala w barwach Manchesteru City wystąpił 81 razy. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy