OFICJALNIE: Marcel Lotka znalazł nowy klub w Niemczech
2025-07-09 21:31:17; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Polski bramkarz Marcel Lotka dołączył do nowego klubu po zakończeniu współpracy z Borussią Dortmund. Zatrudnienie znalazł na zapleczu Bundesligi, w Fortunie Düsseldorf.
Bardzo długo nie było wiadomo, jaka przyszłość czeka Lotkę po rozstaniu z dotychczasową czołową ekipą z Niemiec. Już pod koniec maja 24-latek oświadczył, że jego wygasająca umowa nie zostanie przedłużona.
Jeden z lokalnych dzienników w Monachium łączył bramkarza z tkwiącym na trzecim poziomie rozgrywek TSV 1860. Ostatecznie stało się jasne, że karierę będzie kontynuował na Merkur Spiel-Arena.
– Po trzech latach w Dortmundzie poczułem, że to odpowiedni moment, aby otworzyć nowy rozdział w mojej karierze. Rozmowy z zarządem i perspektywy w Düsseldorfie całkowicie mnie przekonały. Chcę dołożyć cegiełkę, aby pomóc osiągnąć cele – oznajmił Lotka.Popularne
Media klubowe nie podały okresu trwania umowy. Z doniesień prasy wynika, że golkiper związał się z nowym pracodawcą na trzy sezony.
Marcel Lotka przyszedł na świat jako dziecko dwójki polskich rodziców 25 maja 2001 roku w Duisburgu. Od początku nieprzerwanie wychowywał się w Niemczech. Uczęszczał do różnych piłkarskich szkółek, między innymi Schalke 04 i Bayeru Leverkusen.
Na poważne granie w pierwszym zespole zapracował sobie w Herthcie, choć jego pobyt między słupkami nie trwał długo. Zdążył zaliczyć raptem 10 występów w Bundeslidze.
Wydawało się, że przenosiny na zasadzie wolnego transferu do Borussii Dortmund przed kampanią 2022/2023 zwiastuje zaciekłą rywalizację o podstawowy skład. Tymczasem napisał rozdział jako „wieczny rezerwowy”. Meldunki na murawie zanotował wyłącznie w rezerwach – dokładnie 84, zaliczając 24 czyste konta.
W Fortunie Lotce będzie równie trudno wywalczyć miejsce w pierwszej jedenastce. Tam na numer jeden wyrasta nowo wybrany kapitan drużyny, Florian Kastenmeier.
W poprzedniej kampanii „Flingeraner” zajęli szóste miejsce.