OFICJALNIE: Marcelino odchodzi z Athletic Club

OFICJALNIE: Marcelino odchodzi z Athletic Club fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Athletic Club

Marcelino nie jest już trenerem Athletic Club, o czym sam poinformował na wtorkowej konferencji prasowej.

Athletic Club zakończył miniony sezon na ósmym miejscu w LaLidze. Choć mogło wydawać się, że to niezadowalający wynik, to prezydent klubu, Aitor Elizegi, chciał zaoferować mu nowy kontrakt.

Wkrótce jednak dojdzie do wyborów na prezydenta klubu, a żaden z kandydatów nie oświadczył publicznie, że chciałby pozostania na stanowisku Marcelino. Z tego powodu szkoleniowiec postanowił sam zrezygnować z posady.

W celu ogłoszenia swojej decyzji zwołał we wtorkowe popołudnie konferencję prasową, podczas której ogłosił, że opuszcza Athletic Club.

- Wierzę, że nadszedł czas, żeby odejść i zamknąć tę piękną historię. Jestem dumny i szczęśliwy, że miałem ten przywilej, jakim jest prowadzenie tak wspaniałego klubu, jak Athletic Club. To najlepsze miejsce i najlepsza grupa ludzi, z jaką miałem okazję dotychczas pracować - przyznał.

Marcelino odpowiadał za wyniki klubu z Bilbao od stycznia 2021 roku. Za jego kadencji zespół sięgnął po Superpuchar Hiszpanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy