OFICJALNIE: Marchwiński na dłużej w Lechu Poznań

OFICJALNIE: Marchwiński na dłużej w Lechu Poznań fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował o przedłużeniu współpracy z Filipem Marchwińskim.

18-latek to wychowanek „Kolejorza” i w tej chwili jeden z najlepiej rokujących piłkarzy nie tylko w ekipie z Wielkopolski, ale i całej Ekstraklasy. Już teraz sporo mówi się na temat jego potencjalnego odejścia do Włoch, a wśród zainteresowanych klubów mają znajdować się m.in. Juventus czy Atalanta.

Nim jednak do tego dojdzie, utalentowany rozgrywający karierę kontynuował będzie w Lechu Poznań, z którym właśnie podpisał nowy kontrakt. Poprzednie porozumienie wygasało 30 czerwca 2021 roku, a obecnie traci ono ważność dopiero dwa lata później, tj. wraz z końcem czerwca 2023 roku.

– Filip niedawno skończył 18 lat, już ma duże umiejętności, a jeszcze większy potencjał. To nasz wychowanek, który pokazał, że można przejść całą strukturę szkolenia i udanie włączyć się do rywalizacji o miejsce w pierwszej jedenastce. Jesteśmy przekonani, że jeśli nadal będzie rozwijał się tak harmonijnie, to w przyszłości osiągnie bardzo wiele, nie tylko w Lechu, ale również w klubach zagranicznych oraz reprezentacji Polski – powiedział Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy „Kolejorza”.

Marchwiński w pierwszym zespole zadebiutował 16 grudnia 2018 roku, wchodząc na plac gry w rywalizacji z Zagłębiem Sosnowiec. Obecnie ma on już na swoim koncie 20 występów, z czego dziewięć w bieżącym sezonie. Swoją obecność 18-latek jak dotąd zaznaczał pięciokrotnie (cztery trafienia i asysta).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Nie żyje Pape Diouf. Były prezes Olympique'u Marsylia był zakażony koronawirusem Nie żyje Pape Diouf. Były prezes Olympique'u Marsylia był zakażony koronawirusem Everton (na razie) z największą ofertą za Milika Everton (na razie) z największą ofertą za Milika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy