OFICJALNIE: Marchwiński na dłużej w Lechu Poznań

OFICJALNIE: Marchwiński na dłużej w Lechu Poznań fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował o przedłużeniu współpracy z Filipem Marchwińskim.

18-latek to wychowanek „Kolejorza” i w tej chwili jeden z najlepiej rokujących piłkarzy nie tylko w ekipie z Wielkopolski, ale i całej Ekstraklasy. Już teraz sporo mówi się na temat jego potencjalnego odejścia do Włoch, a wśród zainteresowanych klubów mają znajdować się m.in. Juventus czy Atalanta.

Nim jednak do tego dojdzie, utalentowany rozgrywający karierę kontynuował będzie w Lechu Poznań, z którym właśnie podpisał nowy kontrakt. Poprzednie porozumienie wygasało 30 czerwca 2021 roku, a obecnie traci ono ważność dopiero dwa lata później, tj. wraz z końcem czerwca 2023 roku.

– Filip niedawno skończył 18 lat, już ma duże umiejętności, a jeszcze większy potencjał. To nasz wychowanek, który pokazał, że można przejść całą strukturę szkolenia i udanie włączyć się do rywalizacji o miejsce w pierwszej jedenastce. Jesteśmy przekonani, że jeśli nadal będzie rozwijał się tak harmonijnie, to w przyszłości osiągnie bardzo wiele, nie tylko w Lechu, ale również w klubach zagranicznych oraz reprezentacji Polski – powiedział Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy „Kolejorza”.

Marchwiński w pierwszym zespole zadebiutował 16 grudnia 2018 roku, wchodząc na plac gry w rywalizacji z Zagłębiem Sosnowiec. Obecnie ma on już na swoim koncie 20 występów, z czego dziewięć w bieżącym sezonie. Swoją obecność 18-latek jak dotąd zaznaczał pięciokrotnie (cztery trafienia i asysta).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy