OFICJALNIE: Marchwiński na dłużej w Lechu Poznań

OFICJALNIE: Marchwiński na dłużej w Lechu Poznań fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował o przedłużeniu współpracy z Filipem Marchwińskim.

18-latek to wychowanek „Kolejorza” i w tej chwili jeden z najlepiej rokujących piłkarzy nie tylko w ekipie z Wielkopolski, ale i całej Ekstraklasy. Już teraz sporo mówi się na temat jego potencjalnego odejścia do Włoch, a wśród zainteresowanych klubów mają znajdować się m.in. Juventus czy Atalanta.

Nim jednak do tego dojdzie, utalentowany rozgrywający karierę kontynuował będzie w Lechu Poznań, z którym właśnie podpisał nowy kontrakt. Poprzednie porozumienie wygasało 30 czerwca 2021 roku, a obecnie traci ono ważność dopiero dwa lata później, tj. wraz z końcem czerwca 2023 roku.

– Filip niedawno skończył 18 lat, już ma duże umiejętności, a jeszcze większy potencjał. To nasz wychowanek, który pokazał, że można przejść całą strukturę szkolenia i udanie włączyć się do rywalizacji o miejsce w pierwszej jedenastce. Jesteśmy przekonani, że jeśli nadal będzie rozwijał się tak harmonijnie, to w przyszłości osiągnie bardzo wiele, nie tylko w Lechu, ale również w klubach zagranicznych oraz reprezentacji Polski – powiedział Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy „Kolejorza”.

Marchwiński w pierwszym zespole zadebiutował 16 grudnia 2018 roku, wchodząc na plac gry w rywalizacji z Zagłębiem Sosnowiec. Obecnie ma on już na swoim koncie 20 występów, z czego dziewięć w bieżącym sezonie. Swoją obecność 18-latek jak dotąd zaznaczał pięciokrotnie (cztery trafienia i asysta).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Stępiński o krok od przenosin do Lecce Stępiński o krok od przenosin do Lecce Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy