OFICJALNIE: Marko Marin zaskoczył zimowym transferem. Czas na Al-Ahli!

OFICJALNIE: Marko Marin zaskoczył zimowym transferem. Czas na Al-Ahli! fot. Al-Ahli SC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Al-Ahli SC

Marko Marin po raz pierwszy w karierze opuszcza Europę, dość zaskakująco zasilając giganta z Dżuddy w Arabii Saudyjskiej - Al-Ahli.

Crvena zvezda na transferze 16-krotnego reprezentanta Niemiec, w ostatnim czasie czołowego piłkarza kluby z Belgradu, zarabia tylko około trzy miliony euro.

Marin kiedyś uznawany był za wielki talent europejskiej piłki, jednak nie powiodło mu się w Chelsea po transferze z Werderu Brema w 2012 roku. Czas spędzał na wypożyczeniach do Sevilli, Fiorentiny, Anderlechtu i Trabzonsporu, jednak tam też nie przekonywał. Odbudował się dopiero w Olympiakosie i Crvenie zveździe, czym zapracował sobie na bardzo duże zarobki w Arabii Saudyjskiej.

30-letni rozgrywający zostaje sprowadzony na osobiste życzenie trenera Al-Ahli od października, Christiana Grossa. Między zawodnikiem a szkoleniowcem nie będzie bariery komunikacyjnej, gdyż ten drugi pochodzi ze Szwajcarii, a dodatkowo pracował w Niemczech najpierw jako piłkarz VfL Bochum w latach 1980-1981, a potem prowadząc VfB Stuttgart w latach 2009-2010.

Marin w tym sezonie wystąpił w 27 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelając cztery bramki i zaliczając 11 asyst.

Al-Ahli chce powalczyć o mistrzostwo kraju. Obecnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli ligowej, do lidera, Al Nassr, tracąc sześć punktów. We wtorek hitowe starcie nowego klubu Marina z Al-Hilal, czyli najlepszym klubem Azji, jednak nie wiadomo, czy uda się uprawnić Niemca do gry w tak krótkim czasie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze? Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze? Eliaquim Mangala o krok od nowej drużyny. We wtorek ma przejść testy medyczne Eliaquim Mangala o krok od nowej drużyny. We wtorek ma przejść testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy