OFICJALNIE: Mateusz Lewandowski na dłużej w Wiśle Płock

OFICJALNIE: Mateusz Lewandowski na dłużej w Wiśle Płock fot. Adam Starszynski / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Wisła Płock

Wisła Płock ogłosiła swoim kibicom wesołą nowinę. Mateusz Lewandowski podpisał z klubem nowy kontrakt.

Jeszcze do niedawna umowa zakłada współpracę między stronami do końca bieżącej kampanii. Od teraz została ona wydłużona do połowy 2025 roku.

Urodzony w Poznaniu napastnik ma 23 lata i w planach „Nafciarzy” może okazać się kluczowym zawodnikiem na dalszą przyszłość. Jak na razie wyżej w hierarchii u trenera Pavola Staňo stoją Łukasz Sekulski i Marko Kolar.

Początek drogi do seniorskiej piłki miał miejsce u piłkarza w szkółce Warty. Później również jako nastolatek przesiedlił się do Niemiec, gdzie zbierał kolejne szlify w Energie Cottbus i SC Freiburg.

Jako młodzieżowiec tej drugiej ekipy stanowczo odbiegał od stawki. Latem 2018 wystartował w dorosłym futbolu w drużynie BFC Dynamo, rozgrywając spotkania na regionalnym czwartym szczeblu u zachodniego sąsiada Polski.

Dwa sezony później gracz środka ataku powrócił do ojczyzny, dołączając do płockiej Wisły. Od początku dostawał minuty z ławki pod wodzą Radosława Sobolewskiego, a później Macieja Bartoszka.

Z biegiem czasu zawodnik przeżył dwa okresy wypożyczenia - najpierw w Koronie Kielce, a później w Wigrach Suwałki.

Zdecydowanie lepiej sprawdził się w zespole z Podlasia. Na poziomie 2. ligi zanotował aż dziewięć trafień i pięć asyst w 12 występach.

W obecnym sezonie PKO BP Ekstraklasy Lewandowski zameldował się na murawie trzykrotnie. Raz strzelił gola w ostatnich minutach pojedynku z Miedzią Legnica.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy