OFICJALNIE: Mathieu Debuchy zakończył karierę

OFICJALNIE: Mathieu Debuchy zakończył karierę fot. Valenciennes FC
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Mathieu Debuchy [Twitter]

Mathieu Debuchy po dwudziestu latach zdecydował się zakończyć karierę. Francuz poinformował o swojej decyzji za pomocą mediów społecznościowych.

Debuchy swoją piłkarską karierę rozpoczynał w OSC Lille, w którym przeszedł przez wszystkie szczeble wiekowe. W końcu w 2003 roku otrzymał szansę na debiut w seniorskim składzie.

Tak rozpoczęła się jego piękna piłkarska przygoda na seniorskim poziomie. Jej dalsze przystanki to Newcastle United, Arsenal, FC Girondins Bordeaux, AS Saint-Étienne i w końcu ostatni, wieńczący całą trasę - Valenciennes FC.

Najlepsze lata 37-latka przypadły z pewnością na okres gry w Premier League. Podczas niego w trykocie „Kanonierów” sięgnął po trzy trofea, w tym za Puchar i dwukrotnie Superpuchar Anglii.

Oczywiście, na koncie defensora z Fretin widnieje również mistrzostwo Francji, które zdobył z macierzystym Lille w kampanii 2010/2011.

Dobra postawa pomogła mu wystąpić 27-krotnie w narodowym trykocie. W nim wziął udział w Mistrzostwach Europy 2012 i Mistrzostwach Świata 2014.

Po dwudziestu latach Debuchy powiedział „dość”, odwieszając buty na kołek. W jego kontrakcie z Valenciennes widniała opcja przedłużenia o rok, lecz nie zamierzał z niej skorzystać.

„Koniec marzeń, ale początek nowego życia. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do mojego rozwoju w różnych klubach, w których grałem” - napisał defensor, potwierdzając to, o czym wspominał kilka tygodni temu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy