OFICJALNIE: Matic Fink w Cracovii

2017-08-31 20:26:45; Aktualizacja: 6 lat temu
OFICJALNIE: Matic Fink w Cracovii Fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski Źródło: Cracovia

Cracovia porozumiała się w sprawie zakontraktowania Matica Finka.

W ostatnim dniu okna transferowego na rynku aktywne są również polskie zespoły, w tym Cracovia. Wieczorem Krakowianie poinformowali o sprowadzeniu obrońcy, Matica Finka. Słoweniec został wypożyczony do zespołu LOTTO Ekstraklasy z tureckiego Çaykur Rizespor Kulübü.

- Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc tu być. Chcę razem z drużyną osiągnąć wyznaczone cele, a także zrealizować swoje. Znam niektórych zawodników i bardzo się cieszę na myśl o grze dla Cracovii. Mam dużo znajomych, Słoweńców i Polaków, którzy grają w polskiej lidze. Wiem, że w Polsce jest dobra piłka, nie wahałem się więc, czy przyjść do ekstraklasowego klubu - powiedział Matic Fink.

Prawy obrońca jest wychowankiem ojczystego NK Interblock Ljubljana, z którego odszedł w 2011 roku do NK Olimpija Ljubljana. W jednym z najlepszych słoweńskich klubów występował przez pięć lat, aż rok temu przeniósł się do Çaykur Rizespor Kulübü. W Turcji 27-latek rozegrał siedem spotkań ligowych i sześć w pucharze, a jego klub pożegnał się z rozgrywkami tamtejszej ekstraklasy.