OFICJALNIE: Maxime Busi w Stade de Reims

OFICJALNIE: Maxime Busi w Stade de Reims
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Stade de Reims

Stade de Reims poinformowało w niedzielę o pierwszym styczniowym wzmocnieniu, którym jest Maxime Busi.

Stade de Reims prezentuje się w tym sezonie dosyć przyzwoicie i zajmuje w ligowej tabeli czternaste miejsce. Mimo to klubowe władze uznały, że sztab szkoleniowy potrzebuje świeżej krwi.

W niedzielne popołudnie poinformowano o sprowadzeniu prawego obrońcy. Do zespołu prowadzonego przez Óscara Garcíę dołączył Maxime Busi.

22-latek przenosi się do tej ekipy z Parmy w ramach wypożyczenia. Na mocy zawartej umowy będzie on występował we Francji co najmniej do 30 czerwca 2022 roku.

- Od pierwszych rozmów z klubowymi władzami, czułem, że to moje miejsce. Ta spójność oraz filozofia, którą przedstawił mi klub, była dla mnie decydująca. To idealne miejsce, żeby zrobić krok naprzód w mojej karierze. Nie mogę się doczekać debiutu - stwierdził.

Prawy defensor to wychowanek St. Truiden. Do Parmy trafił natomiast z RSC Charleroi w październiku 2020 roku za blisko siedem milionów euro. W obecnym sezonie rozegrał sześć meczów.

Busi to reprezentant Belgii do lat 21.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy