OFICJALNIE: Maximilian Philipp w Dynamie Moskwa. Rekord transferowy!

OFICJALNIE: Maximilian Philipp w Dynamie Moskwa. Rekord transferowy! fot. Dynamo Moskwa
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dynamo Moskwa

Maximilian Philipp został nowym zawodnikiem Dynama Moskwa.

Zawodnik występujący najczęściej na pozycji cofniętego napastnika przenosi się do rosyjskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Borussii Dortmund i po dopięciu wszystkich formalności związał się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2023 roku oraz będzie występował z nietypowym dla ofensywnego gracza numerem 5 na koszulce.

Nieoficjalnie mówi się, że drużyna z Moskwy przeznaczyła na jego sprowadzenie rekordową dla siebie kwotę opiewającą na 20 milionów euro. Do tej pory najdroższymi zawodnikami kupionymi przez „Biało-Niebieskich” byli Balázs Dzsudzsák i Aleksandr Kokorin. Obaj trafili do Dynama z Anży Machaczkała za 19 milionów odpowiednio w styczniu 2012 i sierpniu 2013 roku.

Warto również zaznaczyć, że zespół z Signa Iduna Park za sprawą tego transferu odzyskał całą zainwestowaną sumę w sprowadzenie tego piłkarza, który trafił do Dortmundu przed startem sezonu 2017/2018 z Freiburga.

Przedstawiciele Borussii dużo sobie obiecywali po byłym reprezentancie niemieckich młodzieżówek. Ten na dłuższą metę nie potrafi jednak spełnić pokładanych w nim oczekiwań między innymi ze względu na odnoszone urazy i z tego też powodu kończy swoją przygodę z BVB z dorobkiem jedenastu zdobytych goli oraz ośmiu zaliczonych asyst w 51 rozegranych meczach.

Maximilian Philipp jest dziesiątym letnim nabytkiem Dynama Moskwa. Przed nim kontrakty z tym klubem podpisali Zaurbiek Plijew, Sebastian Szymański, Charles Kaboré, Clinton N'Jie, Igor Kalinin, Roman Neustädter, Siergiej Parszywluk, Ramil Szejdajew i Iwan Ordeć.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy