OFICJALNIE: Maximilian Philipp w Dynamie Moskwa. Rekord transferowy!

OFICJALNIE: Maximilian Philipp w Dynamie Moskwa. Rekord transferowy! fot. Dynamo Moskwa
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dynamo Moskwa

Maximilian Philipp został nowym zawodnikiem Dynama Moskwa.

Zawodnik występujący najczęściej na pozycji cofniętego napastnika przenosi się do rosyjskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Borussii Dortmund i po dopięciu wszystkich formalności związał się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2023 roku oraz będzie występował z nietypowym dla ofensywnego gracza numerem 5 na koszulce.

Nieoficjalnie mówi się, że drużyna z Moskwy przeznaczyła na jego sprowadzenie rekordową dla siebie kwotę opiewającą na 20 milionów euro. Do tej pory najdroższymi zawodnikami kupionymi przez „Biało-Niebieskich” byli Balázs Dzsudzsák i Aleksandr Kokorin. Obaj trafili do Dynama z Anży Machaczkała za 19 milionów odpowiednio w styczniu 2012 i sierpniu 2013 roku.

Warto również zaznaczyć, że zespół z Signa Iduna Park za sprawą tego transferu odzyskał całą zainwestowaną sumę w sprowadzenie tego piłkarza, który trafił do Dortmundu przed startem sezonu 2017/2018 z Freiburga.

Przedstawiciele Borussii dużo sobie obiecywali po byłym reprezentancie niemieckich młodzieżówek. Ten na dłuższą metę nie potrafi jednak spełnić pokładanych w nim oczekiwań między innymi ze względu na odnoszone urazy i z tego też powodu kończy swoją przygodę z BVB z dorobkiem jedenastu zdobytych goli oraz ośmiu zaliczonych asyst w 51 rozegranych meczach.

Maximilian Philipp jest dziesiątym letnim nabytkiem Dynama Moskwa. Przed nim kontrakty z tym klubem podpisali Zaurbiek Plijew, Sebastian Szymański, Charles Kaboré, Clinton N'Jie, Igor Kalinin, Roman Neustädter, Siergiej Parszywluk, Ramil Szejdajew i Iwan Ordeć.

Zobacz również

Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte! Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy