OFICJALNIE: Maycon opuścił Szachtar Donieck

OFICJALNIE: Maycon opuścił Szachtar Donieck fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Szachtar Donieck

Maycon, od blisko czterech lat piłkarz Szachtara Donieck, został wypożyczony do Corinthians.

Środkowy pomocnik w rundzie jesiennej był podstawowym graczem ekipy prowadzonej przez Roberto De Zerbiego. Rozgrywki zostały jednak zawieszone, a umowy tak zawodników, jak i trenerów z miejsca zawieszono.

Mając to na uwadze, 24-latek opuścił Ukrainę, a teraz formalnie wzmocnił Corinthians. W zespole tym spotka byłego klubowego kolegę - Júniora Moraesa.

W tym przypadku operacja odbyła się jednak tylko i wyłącznie na mocy wypożyczenia. Strony uzgodniły, że porozumienie będzie ważne do końca 2022 roku.

Maycon jak dotąd w koszulce „Górników” uzbierał blisko 100 występów, świętując przez ten czas dwukrotnie wygraną w ukraińskiej ekstraklasie, zdobycie Pucharu oraz Superpucharu Ukrainy.

Przed przyjazdem do Europy 24-latek także grał w Corinthians. Szachtar zapłacił za niego w 2018 roku niespełna siedem milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy