OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem

OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bordeaux

Chociaż okno transferowe we Francji jest zamknięte, M’Baye Niang właśnie przeniósł się z Rennes do Bordeaux.

26-letni napastnik nie znajdował się w planach prowadzącego Rennes Bruno Génésio. Wpasował się za to w profil atakującego poszukiwanego przez Bordeaux i związał się już kontraktem z nowym klubem. Niang parafował umowę ważną do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Kwota transakcji nie jest na razie znana.

Dlaczego Bordeaux mogło przeprowadzić transfer poza oknem? Zgodnie z regulaminem kluby z Ligue 1 i Ligue 2 mają możliwość skorzystania w okresie pomiędzy oknami z „dżokera”, kontraktując jednego piłkarza. Warunek jest taki, że musi on być już zarejestrowany we francuskiej federacji. Transfery z innych lig nie wchodzą więc w grę.

Niang trafił do Rennes w 2018 roku. Początkowo był tam wypożyczony z Torino, a następnie został wykupiony z Włoch za 15 milionów euro. Reprezentant Senegalu rozegrał w koszulce francuskiego zespołu 92 mecze, notując w nich 30 trafień i dziewięć asyst. Drugą część poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu w Al-Ahli.

Wcześniej napastnik grał też w Caen, Milanie, Montpellier, Genoi oraz Watfordzie.

Bordeaux zajmuje aktualnie szesnaste miejsce w tabeli Ligue 1.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy