OFICJALNIE: M'Baye Niang opuścił Francję

OFICJALNIE: M'Baye Niang opuścił Francję fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Al-Ahli SC

M'Baye Niang został piłkarzem Al-Ahli na zasadzie wypożyczenia ze Stade Rennais.

W obowiązującej do końca sezonu umowie została zapisana opcja wykupu, jednak lokalne media nie podały do tej pory jej wartości.

26-letni Niang ze zmianą barw klubowych był łączony już od dłuższego czasu. Najpierw nie udało się latem, potem także zimą pojawiły się problemy. Ostatecznie najlepszym rozwiązaniem okazała się oferta z Arabii Saudyjskiej, gdzie okno jest otwarte dłużej.

Dla napastnika reprezentacji Senegalu to pierwsza przygoda z klubową piłką poza Europą. Do tej pory urodzony i wychowany we Francji piłkarz występował w Caen, Milanie, Montpellier, Genoi, Watfordzie, Torino i wspomnianym Stade Rennais.

W trwającym sezonie Niang zaliczył tylko nieco ponad 400 minut w Ligue 1, strzelając jedną bramkę. W poprzednich dwóch sezonach we Francji mógł pochwalić się zdecydowanie lepszymi liczbami - kolejno 11 i 10 golami.

Al-Ahli obecnie zajmuje pozycję wicelidera w tabeli ligi Arabii Saudyjskiej za Al Shabab (Asz-Szabab Rijad).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy