OFICJALNIE: M'Baye Niang opuścił Francję

OFICJALNIE: M'Baye Niang opuścił Francję fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Al-Ahli SC

M'Baye Niang został piłkarzem Al-Ahli na zasadzie wypożyczenia ze Stade Rennais.

W obowiązującej do końca sezonu umowie została zapisana opcja wykupu, jednak lokalne media nie podały do tej pory jej wartości.

26-letni Niang ze zmianą barw klubowych był łączony już od dłuższego czasu. Najpierw nie udało się latem, potem także zimą pojawiły się problemy. Ostatecznie najlepszym rozwiązaniem okazała się oferta z Arabii Saudyjskiej, gdzie okno jest otwarte dłużej.

Dla napastnika reprezentacji Senegalu to pierwsza przygoda z klubową piłką poza Europą. Do tej pory urodzony i wychowany we Francji piłkarz występował w Caen, Milanie, Montpellier, Genoi, Watfordzie, Torino i wspomnianym Stade Rennais.

W trwającym sezonie Niang zaliczył tylko nieco ponad 400 minut w Ligue 1, strzelając jedną bramkę. W poprzednich dwóch sezonach we Francji mógł pochwalić się zdecydowanie lepszymi liczbami - kolejno 11 i 10 golami.

Al-Ahli obecnie zajmuje pozycję wicelidera w tabeli ligi Arabii Saudyjskiej za Al Shabab (Asz-Szabab Rijad).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy