OFICJALNIE: Messi ukarany przez CONMEBOL. Argentyńczyk został zawieszony na TRZY miesiące

OFICJALNIE: Messi ukarany przez CONMEBOL. Argentyńczyk został zawieszony na TRZY miesiące
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CONMEBOL

Leo Messi nie wystąpi w reprezentacji Argentyny przez trzy najbliższe miesiące. To efekt zawieszenia zawodnika przez CONMEBOL za słowa wypowiedziane przez niego po meczu o trzecie miejsce na Copa América.

Na początku lipca poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia na tegorocznym Copa América. Zwycięzcą turnieju została Brazylia, która w wielkim finale pokonała Peru (3:1).

Wcześniej odbyło się jednak spotkanie o trzecie miejsce pomiędzy Argentyną a Chile (2:1), w którym to czerwonymi kartkami zostali ukarani Leo Messi i Gary Medel. Obaj piłkarze wdali się w przepychankę w pierwszej połowie meczu i arbiter bez większego zastanowienia postanowił wyrzucić jednego i drugiego zawodnika z boiska.

Gwiazdor Barcelony nie pojawił się następnie na dekoracji związanej z odebraniem medalu za zajęcie trzeciego miejsca na imprezie i został potem zapytany przez dziennikarzy o powód swojej nieobecności na murawie.

32-latek postanowił nie przebierać w słowach i po raz kolejny skrytykował władze CONMEBOL oraz sędziów za faworyzowanie gospodarzy.

- Nie wyszedłem na dekorację, bo nie musimy być częścią tej korupcji i braku szacunku, którego doświadczyliśmy przez cały ten turniej. Zawsze mówię prawdę i dzięki temu jestem spokojny. Jeśli to, co mówię, będzie miało swoje konsekwencje, to już nie moja sprawa. Ja zawsze jestem szczery. Brazylia mistrzem? Nie mam wątpliwości. Niestety moim zdaniem, to wszystko zostało zrobione dla gospodarzy. Korupcja i tacy sędziowie niszczą futbol - powiedział Messi, który potem oficjalnie przeprosił za te słowa.

Z tego tez powodu Trybunał Dyscyplinarny CONMEBOL ukarał go początkowo jednomeczowym zawieszeniem tylko za otrzymaną czerwoną kartkę.

Przedstawiciele południowoamerykańskiego futbolu po wyciszeniu całego zamieszania związanego z turniejem postanowili jednak wrócić do całej sprawy i zdecydowali się zawiesić gwiazdora Barcelony na trzy miesiące. Tym samym piłkarz może mówić o dużym szczęściu, ponieważ wcześniej spekulowano, że może zostać zdyskwalifikowany nawet na dwa lata.

Kara nałożona na Leo Messiego oznacza, że nie wystąpi on w nadchodzących spotkaniach towarzyskich przeciwko Chile (5 września), Meksykowi (10 września), Niemcom (9 października) i Brazylii (data nie została ustalona). Ponadto 32-latek będzie musiał jeszcze zapłacić grzywnę w wysokości 50 tysięcy dolarów.

Argentyńska Federacja Piłkarska ma siedem dni na złożenie odwołania od tej decyzji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy