OFICJALNIE: Messi ukarany za czerwoną kartkę w meczu Copa América

OFICJALNIE: Messi ukarany za czerwoną kartkę w meczu Copa América
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CONMEBOL | Sport

Trybunał Dyscyplinarny CONMEBOL wydał decyzję w sprawie czerwonej kartki, którą Lionel Messi otrzymał w spotkaniu o 3. miejsce na Copa América.

Szóstego lipca odbył się mecz pocieszenia dla reprezentacji Argentyny i Chile. Obie te ekipy nie awansowały bowiem do finału Mistrzostw Południowej Ameryki. Nim minęło pół godziny gry, a „Albicelese” prowadzili już 2:0. Wówczas doszło do przepychanki pomiędzy Lionelem Messim a Garym Medel, w efekcie arbiter główny wyrzucił obu zawodników z boiska.

Ostatecznie Argentyńczycy wygrali 2:1, lecz po ostatnim gwizdku nerwy po raz kolejny puściły kapitanowi drużyny zwycięskiej. W mocnych słowach pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki skrytykował władze CONMEBOL oraz sędziów . Dziś jednak południowoamerykańska konfederacja piłki nożnej odniosła się jedynie do czerwonej kartki.

Na 32-latka została nałożona jednomeczowa kara zawieszenia, którą zawodnik odbędzie w marcu, kiedy jego drużyna weźmie udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022. Dodatkowo musi on zapłacić grzywnę w wysokości 1500 dolarów (1345 euro). Pieniądze te zostaną automatycznie potrącone z puli nagród przeznaczonych dla argentyńskiej federacji piłkarskiej.

Dodajmy jednak, że to nie koniec emocji. Przeciwko Lionelowi Messiemu toczą się bowiem dwa oddzielne postępowania związane z wypowiedzianymi przezeń słowami, za co grożą mu nawet dwa lata zawieszenia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy