OFICJALNIE: Michał Kołba wraca do gry po dyskwalifikacji. Będzie występował w rezerwach ŁKS-u

OFICJALNIE: Michał Kołba wraca do gry po dyskwalifikacji. Będzie występował w rezerwach ŁKS-u fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ŁKS Łódź

Michał Kołba zakończył dwuletni okres dyskwalifikacji nałożonej na niego za wykrycie w jego organizmie niedozwolonych środków i otrzymał drugą szansę na pokazanie się w szeregach ŁKS-u Łódź.

29-letni zawodnik odgrywał w minionych sezonach pierwszoplanową rolę w szeregach ekipy z województwa łódzkiego, z którą awansował z trzeciej do drugiej, z drugiej do pierwszej i z pierwszej ligi do Ekstraklasy.

Podstawowy bramkarz nie nacieszył się jednak zbyt długo smakiem rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej, ponieważ po rozegraniu siedmiu spotkań został najpierw odsunięty od zespołu, a potem rozwiązano z nim kontrakt po wykryciu w jego organizmie niedozwolonych środków w 2019 roku.

Michał Kołba nie miał świadomość tego, że zażywany przez niego suplement diety zawiera zakazane substancje, ale mimo to musiał pogodzić się z werdyktem POLADA (Polska Agencja Antydopingowa) odnoszącym się do zdyskwalifikowania go na okres dwóch lat.

Piłkarz odcierpiał nałożoną na niego karę i zgodnie z obowiązującymi zasadami mógł wznowić latem treningi, aby w momencie wygaśnięcia terminu zawieszenia podjąć próbę wznowienia kariery.

29-latek korzystał w zaistniałej sytuacji z gościnności ŁKS-u, który teraz postanowił podpisać z nim umowę oraz uprawnić do gry w trzecioligowych rezerwach.

- Minione miesiące nie były dla mnie łatwe, ale bardzo dużo mnie nauczyły. Z całego serca dziękuję za wszystkie przejawy wsparcia, które do mnie docierały. Na pewno nie zmarnowałem tego czasu. Fizycznie czuję się dobrze przygotowany i bardzo chciałbym znów poczuć meczową adrenalinę - powiedział bramkarz.

Kołba rozegrał do tej pory łącznie 110 spotkań dla zespołu z Łodzi, w których zachował 59 czystych kont.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań Tyle trzeba zapłacić za Jana Bednarka Tyle trzeba zapłacić za Jana Bednarka Górnik Zabrze: Adrian Gryszkiewicz znalazł nowy klub Górnik Zabrze: Adrian Gryszkiewicz znalazł nowy klub

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy