OFICJALNIE: Michał Żyro odszedł z Piasta Gliwice. Ekstraklasowa zmiana

OFICJALNIE: Michał Żyro odszedł z Piasta Gliwice. Ekstraklasowa zmiana fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Jagiellonia Białystok

Michał Żyro został zaprezentowany jako zawodnik Jagiellonii Białystok po odejściu z Piasta Gliwice.

Michał Żyro nie był w ostatnich meczach pierwszym wyborem trenera Piasta Gliwice Waldemara Fornalika. 

Napastnika szukała natomiast Jagiellonia Białystok. Strony od kilku dni prowadziły negocjacje i w ostatnich godzinach udało się wypracować porozumienie.

28-latek w poniedziałek przeszedł testy medyczne, które wypadły pomyślnie, dlatego też mógł złożyć podpis pod kontraktem.

Na jego mocy Żyro będzie występował w zespole prowadzonym przez Ireneusza Mamrota do 30 czerwca 2022 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy.

- Jestem szczęśliwy, ponieważ wszystko udało się szczęśliwie sfinalizować. Za mną naprawdę długi dzień. Sporo czasu zajęły testy medyczne, do tego dochodziło dogranie kwestii kontraktowych, jak i dogadanie się dwóch klubów. Formalności już za mną. Nie mogę doczekać się wtorku, kiedy wyjdę na boisko i zapoznam się z chłopakami - przyznał nowy gracz Jagiellonii.

Urodzony w Warszawie zawodnik to wychowanek tamtejszej Legii. W swojej karierze był też związany z Wolverhampton, Charltonem, Pogonią Szczecin, Koroną Kielce i Stalą Mielec.

Dla Piasta Gliwice grał od roku. Łącznie wystąpił dla tej drużyny  w 37 meczach, a jego dorobek to pięć goli i sześć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy