Oficjalnie: Michniewicz selekcjonerem reprezentacji Polski U-21!

Oficjalnie: Michniewicz selekcjonerem reprezentacji Polski U-21! fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: PZPN

Jak przekazał PZPN, Czesław Michniewicz został następcą Marcina Dorny na stanowisku selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Polski.

Za polską kadrą do lat 21 kompletnie nieudane mistrzostwa Europy, które odbyły się w naszym kraju. Podopieczni Dorny zakończyli je raptem z jednym punktem na koncie, remisując w grupie 2:2 ze Szwedami. O tym, że może to być ostatni etap pracy 37-latka z młodzieżówką spekulowało się od dawna.


Michniewicz po raz pierwszy w swojej trenerskiej karierze porzucił piłkę klubową. W niej 47-latek sięgnął m.in. po mistrzostwo kraju z Zagłębiem Lubin oraz po Puchar i Superpuchar Polski z Lechem Poznań. Ostatnio pracował w Bruk-Becie Termalica Nieciecza. Ze „Słonikami” rozstał się kilka miesięcy temu.


- To dla mnie olbrzymie wyróżnienie i nagroda za lata pracy. Nie każdy ma taką okazję, a ja chciałbym ją wykorzystać maksymalnie. Miałem okazję porozmawiać z prezesem Bońkiem, z jego strony dostałem duże zaufanie i oczekiwania. Celem jest awans na UEFA EURO U-21, które w 2019 roku odbędzie się we Włoszech. Chcemy tam pojechać z naszymi kibicami - powiedział już po nominacji Michniewicz.


Wiemy również, jak potoczą się losy Dorny. - Do trenera mamy ogromne zaufanie, to osoba znakomicie pasująca do pracy koncepcyjnej, świetny wychowawca. Postanowiliśmy więc, by pomagał jako wicedyrektor sportowy Związku oraz przejął najmłodszą reprezentację Polski do lat 15 - poinformował prezes PZPN, Zbigniew Boniek.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy