OFICJALNIE: Mikel Rico i Ander Iturraspe odchodzą z Athletic Club

OFICJALNIE: Mikel Rico i Ander Iturraspe odchodzą z Athletic Club
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Athletic Club

Athletic Club poinformował, że umowy Mikela Rico oraz Andera Iturraspe nie zostaną przedłużone.

W tej chwili klub z Kraju Basków walczy o prawo do udziału w eliminacjach do Ligi Europy. W jednym z wariantów otrzyma je, jeśli Puchar Króla trafi do rąk piłkarzy Barcelony lub Valencii, z zastrzeżeniem, że „Nietoperze” zajmą na koniec sezonu minimum szóste miejsce. Obecnie podopieczni Gaizki Garitano okupują siódmą pozycję.

Na drugim biegunie dyrekcja klubu przygotowuje kadrę na kolejną kampanię. W tym celu poczyniono już pewne kroki. Mianowicie, Athletic Club poinformował, że umowy Mikela Rico oraz Andera Iturraspe nie zostaną przedłużone. Oznacza to, że od pierwszego lipca będą oni wolnymi piłkarzami.

34-letni Rico w zespole „Lwów” gra od sześciu sezonów. W tym czasie zanotował 176 występów, lecz tylko cztery z nich miały miejsce w bieżących rozgrywkach. To efekt urazu stawu skokowego. Jeśli zaś chodzi o 30-letniego Iturraspe, ma on na swoim koncie 320 oficjalnych spotkań w barwach Athletic Club, z czego pięć rozegrał w sezonie 2018/2019.

Obaj byli częścią drużyny, która w 2015 roku sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii. 

Tym samym środkowi pomocnicy muszą zdecydować, gdzie zagrają w kolejnym sezonie. Na dzisiaj pewne jest to, że ich przyszłość nie jest związana z klubem z San Mamés. 

***

Dodajmy, że „Lwy” słyną z zatrudniania piłkarzy o baskijskich korzeniach. Jak dotąd tylko raz wyłamały się ze swoich zasad, pozyskując w 2018 roku roku Cristiana Ganeę, a więc Rumuna z hiszpańskich paszportem. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków: Stefan Savić, czyli boiskowy lider Wisła Kraków: Stefan Savić, czyli boiskowy lider POTWIERDZONE: Eric García chce odejść z Manchesteru City POTWIERDZONE: Eric García chce odejść z Manchesteru City Krzysztof Piątek do Fiorentiny?! Temat aktualny Krzysztof Piątek do Fiorentiny?! Temat aktualny Willian w pełni dogadany z Arsenalem Willian w pełni dogadany z Arsenalem OFICJALNIE: Janusz Gol odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Janusz Gol odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie OFICJALNIE: Wilczek ponownie w Danii. Kontrowersyjny transfer stał się faktem! OFICJALNIE: Wilczek ponownie w Danii. Kontrowersyjny transfer stał się faktem!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy