OFICJALNIE: Miralem Pjanić karnie wyrzucony ze zgrupowania reprezentacji Bośni i Hercegowiny

OFICJALNIE: Miralem Pjanić karnie wyrzucony ze zgrupowania reprezentacji Bośni i Hercegowiny fot. Nedim Grabovica/Xinhua/PressFocus
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Sport

Miralem Pjanić został przyłapany na piciu alkoholu i palenia fajki wodnej w noc poprzedzającą mecz reprezentacji Bośni i Hercegowiny.

Bośnia i Hercegowina do listopadowych spotkań eliminacyjnych przystępowała ze sporymi nadziejami na zajęcie drugiego miejsca w grupie i udział w barażach do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Reprezentacja liczyła na pomoc swojego lidera, Miralema Pjanicia, który po nieudanej przygodzie z Barceloną, trafił do Beşiktaşu i stopniowo odbudowywał swoją dawną formę.

Bośniacy przegrali jednak mecz z Finlandią, która była ich bezpośrednim rywalem w tabeli. Stracili tym samym matematyczne szanse na mundialowy występ. Miralem Pjanić zawiódł oczekiwania swojej drużyny, rozgrywając fatalne spotkanie. Został zmieniony w 66. minucie, a niezadowoleni kibice pożegnali go gwizdami.

Najgorsze dla 31-letniego zawodnika stało się jednak dopiero po zakończonym meczu. Został on bowiem przyłapany na piciu alkoholu i paleniu fajki wodnej w noc poprzedzającą porażkę z Finami. Sztab szkoleniowy Bośni i Hercegowiny zdecydował o natychmiastowym wyrzuceniu Pjanicia ze zgrupowania.

Pjanić nie wystąpił już w ostatnim eliminacyjnym spotkaniu Bośni i Hercegowiny. Jego reprezentacja przegrała z Ukrainą, która dzięki temu wynikowi wywalczyła sobie udział w barażach. Bośniacy zakończyli udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata na czwartym miejscu w swojej grupie.

O całym zdarzeniu poinformował w oficjalnym komunikacie piłkarski związek Bośni i Hercegowiny. W oświadczeniu poproszono również o wsparcie dla piłkarza, który jest świadomy popełnionego błędu i bardzo go żałuje.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy