OFICJALNIE: Miroslav Stoch w Zagłębiu Lubin

2021-02-01 16:09:46; Aktualizacja: 3 lata temu
OFICJALNIE: Miroslav Stoch w Zagłębiu Lubin Fot. Zagłębie Lubin
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin niespodziewanie poinformowało o pozyskaniu nowego skrzydłowego. Jest nim były zawodnik Chelsea, Miroslav Stoch.

Po porażce u progu rundy wiosennej, gdy zespół prowadzony przez Martina Ševelę uległ niespodziewanie Wiśle Płock, działacze postanowili poczynić wzmocnienie. I to nie byle jakie, bo poinformowano o pozyskaniu Miroslava Stocha.

Były zawodnik między innymi Chelsea pozostawał bez klubu od sierpnia, po tym jak rozstał się z PAOK-iem Saloniki. Teraz będziemy mieli okazję obserwować go na boiskach Ekstraklasy.

Słowak przenosi się do „Miedziowych” w ramach wolnego transferu. Z nowym klubem podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku.

- Czuję się bardzo dobrze po podpisaniu kontraktu. W podjęciu decyzji na pewno pomogło mi to, że znam osoby ze sztabu szkoleniowego z trenerem Ševelą i Lubomirem Guldanem na czele. Rozmowy były bardzo konkretne, dlatego zdecydowałem się na Zagłębie. Myślę, że Lubin to dobre miejsce dla piłkarza. Mam nadzieję, że jak najszybciej będę mógł wybiec na boisko, by pomóc drużynie - powiedział Stoch.

W nowej drużynie będzie on miał za zadanie wypełnić lukę na skrzydle. Do zdrowia dopiero powraca bowiem Saša Živec.

Ponadto przenosiny do Lubina mogą okazać się dla 31-latka ważne w kontekście zbliżających się Mistrzostw Europy. Regularne występy mogą pozwolić mu na to, by wrócić do łask selekcjonera Stefana Tarkovicia.

Jak na warunki Ekstraklasy Stoch dysponuje niezwykle bogatym „CV”. Wychowanek Nitry był bowiem związany w swojej karierze między innymi z Chelsea. Tam jednak zagrał tylko pięć spotkań.

Ponadto skrzydłowy miał też okazję grać dla Fenerbahçe oraz Twente. Do tego zakładał koszulki Slavii Praga, Al-Ain, a także Bursasporu i przytoczonego PAOK-u.

Największe sukcesy w jego karierze to Puchar Anglii z 2009 roku, a także mistrzostwa Holandii, Turcji oraz Czech.

Słowak to 60-krotny reprezentant swojego kraju.