OFICJALNIE: Młody obrońca podpisał kontrakt z Lechem Poznań. „Przypominam Alphonso Daviesa”

OFICJALNIE: Młody obrońca podpisał kontrakt z Lechem Poznań. „Przypominam Alphonso Daviesa” fot. uslatar / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Lech Poznań

Gracjan Nicpoń będzie nadal zbierał doświadczenie w barwach Lecha Poznań. 15-latek podpisał pierwszą umowę z wielkopolską drużyną.

Akademia Lecha Poznań na przestrzeni ostatnich lat odniosła wiele sukcesów, wydając na świat uzdolnionych zawodników, którzy po zebraniu doświadczenia w pierwszym zespole przynieśli klubowi duży zarobek. Żeby nie szukać daleko, w 2022 roku za dziesięć milionów euro do VfL Wolfsburg odszedł Jakub Kamiński, a rok później za sześć milionów do Club Brugge Michał Skóraś.

Nikt przy Bułgarskiej nie zamierza spoczywać na laurach. W kolejce są już nowe talenty.

Nie tak dawno klub poinformował o podpisaniu pierwszego kontraktu, ważnego do 30 czerwca 2027 roku, z 15-letnim bramkarzem z akademii, Szymonem Raczyńskim.

***

To przyszłość Lecha Poznań? Młody bramkarz podpisał kontrakt [OFICJALNIE]

***

Podobny zaszczyt spotkał właśnie Gracjana Nicponia.

Lewy defensor mający ofensywne inklinacje podpisał kontrakt obowiązujący przez najbliższe trzy lata.

- Od chwili, gdy rozpocząłem grać w piłkę, próbowałem sił praktycznie na każdej pozycji, nawet pierwsze dwa lata grałem na bramce. Do Lecha przyszedłem jako lewy obrońca, ale czasem trenerzy próbują mnie na skrzydłach. Alphonso Davies to taki zawodnik, z którego próbuję brać przykład, można myślę powiedzieć, że przypominam go stylem gry. Obserwuję charakterystyczne rzeczy, które robi na boisku i przekładam je na treningi - powiedział urodzony w 2009 roku zawodnik.

Na przestrzeni bieżącej kampanii Nicpoń występuje na boiskach Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. W debiutanckim sezonie w poznańskiej ekipie dotarł do finału mistrzostw kraju trampkarzy, kończąc ostatecznie ze srebrem.

Dobra postawa nastolatka pozwoliła mu otrzymać powołanie do reprezentacji Polski U-15, w której występował jesienią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy