OFICJALNIE: Moffi w Lorient. Drugi największy transfer w dziejach klubu

OFICJALNIE: Moffi w Lorient. Drugi największy transfer w dziejach klubu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Lorient | Ouest-France

FC Lorient i KV Kortrijk doszły do porozumienia w sprawie przenosin Terema Moffiego.

Beniaminek Ligue 1 na początku letniego okna transferowego sprowadził do zespołu Adriana Grbica, za którego wyłożył około dziesięciu milionów euro, dokonując tym samym swojego największego zakupu w historii. Teraz, po rozegraniu pięciu ligowych spotkań, „Morszczuki” doszły do wniosku, że potrzebują kogoś do pary dla Austriaka.

Ich wybrańcem jest Terem Moffi, przez ostatnie pół roku związany z KV Kortrijk. Belgowie na jego angaż wyłożyli zaledwie 150 tysięcy euro, by teraz zarobić na odejściu Nigeryjczyka aż osiem milionów, co stanowi ich jak dotąd największą sprzedaż.

Poza tą kwotą, w przyszłości na konto byłego pracodawcy 21-latka trafić mogą jeszcze bonusy, których wypłata uzależniona jest od osiągnięć zespołowych oraz indywidualnych. Jeśli zaś atakujący ponownie zmieni klub, „De Kerels” będą mogli liczyć na 10-20% od sumy transferu.

Dla Lorient zakup ten wiąże się z drugim wydatkiem w historii klubu. W efekcie w ataku zespołu lada moment będzie występowało dwóch najdroższych piłkarzy.

Moffi w koszulce byłej już drużyny uzbierał 11 występów okraszonych pięcioma trafieniami. Wcześniej grał on na Litwie, broniąc barw Kauno Žalgiris oraz FK Riteriai.

Lewonożny zawodnik nie tak dawno znajdował się na celowniku chociażby szkockich Rangersów, ale finalnie trafił do Ligue 1.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy