OFICJALNIE: Morgan Schneiderlin opuścił Europę

2023-01-28 12:14:55; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Morgan Schneiderlin opuścił Europę Fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Western Sydney Wanderers

Morgan Schneiderlin spędzi najbliższe pół roku w Western Sydney Wanderers w ramach wypożyczenia z OGC Nice.

15-krotny reprezentant Francji dał się w przeszłości poznać jako solidnej klasy pomocnik za sprawą notowania regularnych występów w barwach Southampton.

Dzięki temu zapracował sobie na hitowy transfer do Manchestru United, gdzie nie osiągnął jednak oczekiwanego poziomu i potem nie zdołał odzyskać dawnej formy w trakcie kilkuletniego pobytu w Evertonie.

Z tego powodu wychowanek Strasbourga postanowił w połowie 2020 roku wrócić na rodzime boiska, gdzie związał się z OGC Nice.

W barwach „Le Gym” zaliczył całkiem przyzwoity debiutancki sezon. W następnym pełnił już tylko funkcję rezerwowego, a w obecnym ani razu nie pojawił się na boisku.

W tej sytuacji drużyna z Ligue 1 zaczęła poszukiwać skutecznego sposób na zakończenie współpracy z 33-letnim zawodnikiem, co ostatecznie zakończyło się jego wypożyczeniem do Western Sydney Wanderers do końca czerwca 2023 roku, kiedy to wygaśnięciu ulegnie również umowa wiążąca piłkarza z OGC Nice.

- Jestem bardzo podekscytowany, że jestem tutaj i nie mogę się doczekać rozpoczęcia mojej przygody w tym klubie. Słyszałem wiele dobrych rzeczy o zespole i jestem naprawdę gotowy do gry - powiedział Morgan Schneiderlin.

Doświadczony pomocnik zakończył swój pobyt w „Le Gym” na 59 zanotowanych występach z zaliczoną asystą.