OFICJALNIE: Morgan Schneiderlin opuścił Europę

OFICJALNIE: Morgan Schneiderlin opuścił Europę fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Western Sydney Wanderers

Morgan Schneiderlin spędzi najbliższe pół roku w Western Sydney Wanderers w ramach wypożyczenia z OGC Nice.

15-krotny reprezentant Francji dał się w przeszłości poznać jako solidnej klasy pomocnik za sprawą notowania regularnych występów w barwach Southampton.

Dzięki temu zapracował sobie na hitowy transfer do Manchestru United, gdzie nie osiągnął jednak oczekiwanego poziomu i potem nie zdołał odzyskać dawnej formy w trakcie kilkuletniego pobytu w Evertonie.

Z tego powodu wychowanek Strasbourga postanowił w połowie 2020 roku wrócić na rodzime boiska, gdzie związał się z OGC Nice.

W barwach „Le Gym” zaliczył całkiem przyzwoity debiutancki sezon. W następnym pełnił już tylko funkcję rezerwowego, a w obecnym ani razu nie pojawił się na boisku.

W tej sytuacji drużyna z Ligue 1 zaczęła poszukiwać skutecznego sposób na zakończenie współpracy z 33-letnim zawodnikiem, co ostatecznie zakończyło się jego wypożyczeniem do Western Sydney Wanderers do końca czerwca 2023 roku, kiedy to wygaśnięciu ulegnie również umowa wiążąca piłkarza z OGC Nice.

- Jestem bardzo podekscytowany, że jestem tutaj i nie mogę się doczekać rozpoczęcia mojej przygody w tym klubie. Słyszałem wiele dobrych rzeczy o zespole i jestem naprawdę gotowy do gry - powiedział Morgan Schneiderlin.

Doświadczony pomocnik zakończył swój pobyt w „Le Gym” na 59 zanotowanych występach z zaliczoną asystą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy