Oficjalnie: Moukandjo w Chinach

Oficjalnie: Moukandjo w Chinach fot.
Paweł Machitko
Źródło: Jiangsu Suning

Jiangsu Suning na koniec okna transferowego wzmocniło atak.

Do zespołu prowadzonego przez legendarnego Fabio Capello dołączył 28-letni Benjamin Moukandjo, dotąd napastnik Lorient. Podpisał umowę do 30 czerwca 2019 roku.

Kwota za transfer definitywny wyniosła 5,5 miliona euro. Oznacza to jednocześnie, że Suning przeleje drugie tyle na specjalny fundusz na rozwój chińskiej piłki w ramach „transferowego podatku”.

Kapitan reprezentacji Kamerunu, aktualnego mistrza Afryki, odszedł z Lorent, które po przegranym 1-2 barażu z Troyes spadło z Ligue 1. W sezonie 2016/2017 był najlepszym strzelcem drużyny z 13 bramkami na koncie (drugi taki sezon z rzędu).

Środkowy napastnik tym samym opuszcza Francję, do której przeniósł się z ojczyzny latem 2007 roku. 

Przyjście Moukandjo najprawdopodobniej oznacza ograniczenie szans na grę w Jiangsu Suning Rogera Martíneza, bo pozycja Alexa Teixeiry i Ramiresa w składzie ustalanym przez Capello wydaje się niepodważalna. 23-letni kolumbijski napastnik w tym sezonie Chinese Super League wyjątkowo rozczarowuje - w siedmiu dotychczas rozegranych meczach nie strzelił choćby jednej bramki. Do Chin przeniósł się w połowie poprzedniego roku i popisał się w debiutanckim sezonie bilansem 10 bramek w 12 meczach.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy