OFICJALNIE: Nacho Monreal w Realu Sociedad

OFICJALNIE: Nacho Monreal w Realu Sociedad fot. Nacho Monreal I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Real Sociedad

Nacho Monreal zostanie nowym zawodnikiem Realu Sociedad.

Drużyna ze Estadio Anoeta opublikowała komunikat, w którym poinformowała, że osiągnęła pełne porozumienie z Arsenalem w kwestii sprowadzenia doświadczonego obrońcy.

Sam Nacho Monreal także ustalił już warunki indywidualnego kontraktu z nowym pracodawcą i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych zwiąże się z ekipą z Kraju Basków do końca czerwca 2021 roku, a następnie w poniedziałek zostanie oficjalnie zaprezentowany na konferencji prasowej.

Wcześniej hiszpańskie media zdradziły również, że 33-latek będzie mógł liczyć w drużynie z San Sebastián na taką samą gażę, jaką otrzymywał w zespole „Kanonierów”, czyli 3,64 miliona funtów rocznie (cztery miliony euro).

Kwota transferu nie została ujawniona, ale mówi się, że nie wyniosła więcej niż 0,3 miliona euro.

Defensor już od pewnego czasu był świadomy, że jego przygoda z ekipą z Emirates Stadium dobiega końca ze względu na fakt zakontraktowania Kierana Tierneya. Szkot z powodu problemów zdrowotne będzie zdolny do gry najwcześniej w październiku, ale mimo to władze Arsenalu zdecydowały się pozbyć jednego z graczy występujących na pozycji lewego obrońcy.

Nacho Monreal trafił do angielskiego klubu w styczniu 2013 roku z Malagi i od tego czasu rozegrał 251 spotkań w barwach „Kanonierów”, w których zdobył 10 goli oraz zanotował 20 asyst. Hiszpan w trakcie swojego pobytu w drużynie z Londynu sięgnął z nią trzykrotnie po Puchar Anglii ( 2013/2014, 2014/2015, 2016/2017) i Tarczę Wspólnoty (2015, 2016, 2018)

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy