OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League 

OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  fot. Marcello Zambrana/AGIF/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Nottingham Forest

Nottingham Forest poinformowało o osiągnięciu pełnego porozumienia z Gustavo Scarpą, który trafi do Anglii w ramach wolnego transferu. 28-latek ma za sobą świetny okres. 

Beniaminek Premier League dopina pierwszy zimowy transfer, kontraktując gorące nazwisko brazylijskiej piłki. Gustavo Scarpa w wieku 28 lat opuści po raz pierwszy ojczyznę, decydując się na angielski kierunek.

Wszechstronny ofensywny pomocnik zasili szeregi zespołu Steve’a Coopera na zasadzie wolnej transakcji. Już 31 grudnia 2022 wygasa jego kontrakt z Palmeiras, a więc po pełnym sukcesów okresie opuści ceniony klub na zasadzie wolnego transferu.

Lewonożna gwiazda z Campinas zwiąże się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2026 roku.

Podczas swojej ponad sześcioletniej przygody w ekipie z Allianz Parque Scarpa sięgnął po sześć trofeów, w tym dwukrotnie po Copa Libertadores.

Łącznie trykot „Verdão” zakładał przez 211 spotkań, w których 37-krotnie trafiał do siatki i 51-krotnie asystował. Szczególnie ostatnia kampania była w wykonaniu Scarpy niezwykle udana. W niej pomógł drużynie w zdobyciu jedenastego tytułu mistrzowskiego w brazylijskiej Série A i zdobył Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika roku.

W końcu przyszedł czas na pierwszy zagraniczny wyjazd.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być, to dla mnie marzenie. To nowe wyzwanie i nie mogę się doczekać jego rozpoczęcia. To zawsze była ambicja, odkąd byłem małym dzieckiem, aby grać w Europie, a gra w Premier League to marzenie. Jestem technicznym zawodnikiem, ale również rozwinąłem swoją grę defensywną w ciągu ostatnich kilku sezonów. Jestem bardzo oddany, pracowity i czuję się podekscytowany tym, że mogę rozpocząć ten nowy etap - powiedział na konferencji jednokrotny reprezentant Brazylii.

28-latek leci z nową drużyną na sześciodniowe zgrupowanie do Aten, gdzie podopieczni Coopera odbędą sparing z Atromitosem i partnerskim Olympiakosem.

Nottingham Forest minionego lata sprowadziło w sumie 23 zawodników, przeznaczając na ten cel ponad 160 milionów euro. Ofensywa transferowa nie przyniosła, jak na razie, oczekiwanych rezultatów i drużyna z The City Ground spędza mundialową przerwę na 18. lokacie w tabeli Premier League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy