OFICJALNIE: Najskuteczniejszy ofensywny tercet Europy ostatecznie rozbity. Kasper Junker odszedł z z FK Bodø/Glimt

OFICJALNIE: Najskuteczniejszy ofensywny tercet Europy ostatecznie rozbity. Kasper Junker odszedł z z FK Bodø/Glimt fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Urawa Reds

Kasper Junker został piłkarzem Urawa Reds na zasadzie transferu definitywnego z FK Bodø/Glimt.

Duńczyk podpisał dwuletnią umowę. Urawa w ramach transakcji przeleje na konto Norwegów mniej więcej dwa miliony euro.

Junker tym samym postawił na swoim i, po krótkim buncie, opuścił mistrza Norwegii na rzecz japońskiego klubu, obecnie zajmującego dopiero trzynastą pozycję w tabeli. A jest to spowodowane przede wszystkim słabą dyspozycją ofensywy, która zdołała strzelić zaledwie trzy bramki w sześciu kolejkach.

27-latek zimą miał też szansę na transfer do Wielkiej Brytanii. Chciały go kluby Championship, jednak na przeszkodzie stanęły problemy w uzyskaniu pozwolenia na pracę po zmianach związanych z Brexitem. Junker nie jest reprezentantem kraju, a norweska liga ze względu na poziom sportowy nie gwarantuje dobrej punktacji w systemie.

W przeszłości grał w ojczyźnie w Aarhus GF, AC Horsens, Randers FC oraz krótko w Norwegii w Stabæk Fotball. Pełnię możliwości pokazał jednak dopiero po transferze FK Bodø/Glimt, które zimą 2020 roku nie zapłaciło AC Horsens za niego nawet pół miliona euro.

Junker wymuszał w ostatnich dniach transfer do Japonii (WIĘCEJ), co mu się udało.

Tym samym ostatecznie rozbite zostało ofensywne trio Bodø/Glimt z rekordowego sezonu. Wcześniej 26-letni Duńczyk Philip Zinckernagel przeniósł się do Watfordu i angielskie media chwalą go za występy w Championship. 21-letni Norweg Jens Petter Hauge z kolei już od października jest zawodnikiem Milanu, ale na razie nie pokazał pełni potencjału.

W sezonie 2020 Eliteserien Junker strzelił 27 bramek, Zinckernagel - 19, a Hauge - 14. Do tego każdy z nich kolejno dorzucił po 8, 8 i 18 asyst. W 2020 roku nie było takiego drugiego ofensywnego tercetu w Europie.

Bodø/Glimt wygrało 26 z 30 spotkań ligowych, zanotowało w nich tylko jedną porażkę, a jego stosunek bramek wyniósł 103-32.

Najprawdopodobniej Duńczyk będzie gotowy do debiutu w Japonii 7 kwietnia podczas wyjazdowej rywalizacji Urawa Reds z Shimizu S-Pulse.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy