OFICJALNIE: Nantes ukarało finansowo piłkarza za odmowę występu w kolejce Ligue 1 przeciwko homofobii

OFICJALNIE: Nantes ukarało finansowo piłkarza za odmowę występu w kolejce Ligue 1 przeciwko homofobii
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: FC Nantes

Zawodnik FC Nantes, Mostafa Mohamed, zostanie ukarany finansowo za odmowę występu podczas wczorajszego meczu przeciwko Toulouse FC.

„Mostafa Mohamed, napastnik FC Nantes, odmówił udziału w meczu z Toulouse FC z powodów osobistych, w czasie gdy jego drużyna walczy o utrzymanie się w Ligue 1. W związku z tym kierownictwo FC Nantes postanowiło nałożyć na niego sankcje finansowe” - napisano w oficjalnym komunikacie francuskiego klubu.

„FC Nantes i jego Fundacja zamierzają przekazać te pieniądze stowarzyszeniu SOS HOMOPHOBIE, które codziennie walczy z homofobią i które będzie mogło je dobrze wykorzystać do walki z tą plagą” - poinformowano.

W ostatniej kolejce Ligue 1. wszyscy zawodnicy mieli wystąpić w koszulkach z tęczowymi numerami z racji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią.

Egipcjanin jednak, jako muzułmanin, nie mógł wystąpić w takim stroju z powodów religijnych.

„Szanuję wszystkie różnice i wszystkie przekonania. Ten szacunek rozciąga się na innych, ale moje osobiste poglądy również muszą być szanowane. Biorąc pod uwagę moje korzenie, kulturę, znaczenie moich przekonań, nie mogłem wziąć udziału w tej kampanii. Mam nadzieję, że moja decyzja zostanie zrozumiana” - napisał na Twitterze.

Oprócz Mostafy Mohameda, udziału w tym meczu odmówiło również pięciu zawodników Toulouse, w tym znany z Ekstraklasy Saïd Hamulic (WIĘCEJ).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy