OFICJALNIE: Nawet drugi największy transfer w historii Bayeru Leverkusen. Błyskawiczny wzrost wartości

OFICJALNIE: Nawet drugi największy transfer w historii Bayeru Leverkusen. Błyskawiczny wzrost wartości fot. Bayer 04 Leverkusen
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bayer Leverkusen

Bayer Leverkusen poinformował o sfinalizowaniu zakupu Odilona Kossounou, który do tej pory bronił barw Club Brugge.

Ostatnie tygodnie upłynęły dyrekcji „Aptekarzy” na poszukiwaniach nowego stopera, który wypełniłby pustkę po Aleksandrze Dragoviciu i Svenie Benderze. Sondowano możliwość zatrudnienia kilku graczy, ale najbliżej było do angażu Kristoffera Ajera.

Kiedy Norweg wybrał ostatecznie Brentford zamiast Bayeru Leverkusen, wzrok został skierowany na piłkarza, który w ostatnim czasie zanotował piorunujący rozwój.

Odilon Kossounou, mimo ledwie 20 lat na karku, rozegrał 42 spotkania w sezonie 2020/2021. Club Brugge korzystało z jego usług w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy, co przyniosło wymierne korzyści dla obu stron.

Iworyjczyk wpadł w oko przedstawicielowi Bundesligi do tego stopnia, że nie wahał się on wyłożyć według różnych szacunków kwoty 23 lub nawet blisko 30 milionów euro, mając w pamięci fakt, że jeszcze dwa lata temu gracz ten kosztował niespełna cztery miliony. W tym pierwszym wariancie do rekordowej sprzedaży w historii belgijskiej ekipy brakuje zaledwie nieco ponad dwóch milionów.

Jeśli jednak prawdą są informacje o zakupie za wyższą kwotę, to jest to jednocześnie druga największa operacja transferowa w dziejach klubu z BayArena (32 miliony euro swego czasu kosztował Kerem Demirbay).

– Odilon jest niezwykle szybki, zwinny, bardzo silny w walce powietrznej i dobry technicznie. (…) Odilon ma wszystko, czego potrzeba, aby w przyszłości odgrywać ważną rolę w naszym zespole – powiedział Simon Rolfes, dyrektor sportowy uczestnika fazy grupowej Ligi Europy.

Sześciokrotny reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, który mimo 191 centymetrów wzrostu imponuje dynamiką, będzie występował w koszulce z numerem szóstym. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.

Dla Bayeru jest to czwarty transfer w letnim oknie. Wcześniej sprowadzono 21-letniego lewego obrońcę Mitchela Bakkera (PSG), 29-letniego bramkarza Andrija Łunewa (wcześniej Zenit, wolny transfer) oraz 16-letniego środkowego pomocnika Zidana Sertdemira (FC Nordsjælland).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy