OFICJALNIE: Newcastle United wykupiło Matta Targetta

OFICJALNIE: Newcastle United wykupiło Matta Targetta
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Newcastle United FC

Lewy defensor Matt Targett dołączył do Newcastle United na zasadzie transferu definitywnego. Od teraz jest związany z nowym klubem do końca czerwca 2026 roku.

Przez ostatnie trzy sezony 26-latek był skolerowany z Aston Villą, która na sprzedaży swojego zawodnika zarobiła 17,5 miliona euro.

Sytuacja wychowanka Southampton na Villa Park zmieniła się bardzo szybko w ubiegłym sezonie. Zespół Stevena Gerrarda podczas zimowego okienka wzmocnił Lucas Digne, co w pewien sposób zmusiło Targetta do walki o swoją pozycję w innym zespole.

Dlatego też pod koniec stycznia Aston Villa zgodziła się wypożyczyć piłkarza do końca ligowych zmagań. Obrońca spisywał się niezawodnie pod wodzą Eddie'ego Howe'a, grając wszystkie możliwe mecze Premier League od deski do deski.

– Jestem niezmiernie zadowolony z podpisania czteroletniego kontraktu z klubem. Przejście z okresu wypożyczenia na transfer permanentny było dla mnie łatwą decyzją po tym, jak zostałem przywitany w tym miejscu – powiedział Targett po parafowaniu dokumentu.

Były reprezentant Anglii U-21 w całej ubiegłej kampanii ligowej rozegrał 33 spotkania, notując trafienie i asystę w barwach „The Villans”.

To pierwszy zakup klubu z St James' Park po zakończonym sezonie.

***

Newcastle United domyka rekordowy zakup. Napastnik przekonany do transferu!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy