OFICJALNIE: Newcastle United wykupiło Matta Targetta

OFICJALNIE: Newcastle United wykupiło Matta Targetta
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Newcastle United FC

Lewy defensor Matt Targett dołączył do Newcastle United na zasadzie transferu definitywnego. Od teraz jest związany z nowym klubem do końca czerwca 2026 roku.

Przez ostatnie trzy sezony 26-latek był skolerowany z Aston Villą, która na sprzedaży swojego zawodnika zarobiła 17,5 miliona euro.

Sytuacja wychowanka Southampton na Villa Park zmieniła się bardzo szybko w ubiegłym sezonie. Zespół Stevena Gerrarda podczas zimowego okienka wzmocnił Lucas Digne, co w pewien sposób zmusiło Targetta do walki o swoją pozycję w innym zespole.

Dlatego też pod koniec stycznia Aston Villa zgodziła się wypożyczyć piłkarza do końca ligowych zmagań. Obrońca spisywał się niezawodnie pod wodzą Eddie'ego Howe'a, grając wszystkie możliwe mecze Premier League od deski do deski.

– Jestem niezmiernie zadowolony z podpisania czteroletniego kontraktu z klubem. Przejście z okresu wypożyczenia na transfer permanentny było dla mnie łatwą decyzją po tym, jak zostałem przywitany w tym miejscu – powiedział Targett po parafowaniu dokumentu.

Były reprezentant Anglii U-21 w całej ubiegłej kampanii ligowej rozegrał 33 spotkania, notując trafienie i asystę w barwach „The Villans”.

To pierwszy zakup klubu z St James' Park po zakończonym sezonie.

***

Newcastle United domyka rekordowy zakup. Napastnik przekonany do transferu!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy