OFICJALNIE: Nicolás Gaitán wraca do Europy

OFICJALNIE: Nicolás Gaitán wraca do Europy fot. SC Braga
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Paços de Ferreira

Nicolás Gaitán wraca do Europy i po przerwie zamelduje się w lidze portugalskiej. Pozyskanie Argentyńczyka ogłosiła ekipa Paços de Ferreira.

W połowie grudnia świat obiegła informacja o zakończeniu współpracy Nicolása Gaitána z urugwajskim CA Peñarol. Zawodnik wówczas rozwiązał kontrakt z tym klubem i zrzekł się części przysługującego mu wynagrodzenia.

Już wtedy mówiło się, że prawdopodobny jest jego powrót do Europy. Na odpowiednią propozycję zawodnik musiał jednak czekać grubo ponad miesiąc, bo dopiero w ostatnich dniach udało się nawiązać kontakt z Paços de Ferreira.

To właśnie ta ekipa okazała się najkonkretniejsza, a doświadczony ofensywny pomocnik po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał z tym klubem kontrakt. Będzie on obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Dla 33-latka jest to powrót na Półwysep Iberyjski. W latach 2010-2016 był on związany z Benficą i wspólnie z tą drużyną sięgnął po trzy mistrzostwa Portugalii. Później grał jeszcze między innymi dla Atlético Madryt, Lille oraz Bragi.

Jeśli chodzi o epizod w CA Peñarol, to zaliczył tam dziesięć występów, a jego dorobek zamknął się w jednej asyście.

Nowy pracodawca Gaitána to obecnie czternasta siła ligi. Jego doświadczenie może okazać się zatem nieocenione w walce o utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Portugalii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały” OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy