OFICJALNIE: Nie ma Bjelicy, nie ma też Dilavera. Austriak odszedł z Dinama Zagrzeb

OFICJALNIE: Nie ma Bjelicy, nie ma też Dilavera. Austriak odszedł z Dinama Zagrzeb fot. Lech Poznań
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Çaykur Rizespor

Çaykur Rizespor poinformował o pozyskaniu Emira Dilavera z Dinama Zagrzeb.

Po tym, jak z zespołem Dinama Zagrzeb pożegnał się Nenad Bjelica, pozycja 29-latka w zespole ze stolicy Chorwacji wyraźnie osłabła. Między innymi z tego względu postanowił on wspólnie z agentem rozejrzeć się za innym miejscem pracy.

Austriak od teraz będzie występował w Turcji, a mianowicie w Çaykurze Rizespor, do którego przenosi się na zasadzie transferu definitywnego. Kontrakt podpisał do 30 czerwca 2023 roku. Kwota transakcji wyniosła natomiast milion euro.

Pozyskanie nowego środkowego obrońcy to reakcja działaczy tureckiego klubu na słabą postawę defensywy w trzech pierwszych meczach sezonu. Ta do tej pory straciła bowiem pięć goli.

Jeśli chodzi o samego zawodnika, jest on doskonale znany polskim kibicom. W latach 2017-2018 przywdziewał bowiem trykot poznańskiego Lecha.

Później trafił do wspomnianego Dinama Zagrzeb, gdzie miał okazję współpracować ze wspomnianym Bjelicą (obecnie szkoleniowiec NK Osijek). W barwach tej drużyny rozegrał 71 meczów. Strzelił w tym czasie dwie bramki.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy