OFICJALNIE: Nie ma Bjelicy, nie ma też Dilavera. Austriak odszedł z Dinama Zagrzeb

OFICJALNIE: Nie ma Bjelicy, nie ma też Dilavera. Austriak odszedł z Dinama Zagrzeb fot. Lech Poznań
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Çaykur Rizespor

Çaykur Rizespor poinformował o pozyskaniu Emira Dilavera z Dinama Zagrzeb.

Po tym, jak z zespołem Dinama Zagrzeb pożegnał się Nenad Bjelica, pozycja 29-latka w zespole ze stolicy Chorwacji wyraźnie osłabła. Między innymi z tego względu postanowił on wspólnie z agentem rozejrzeć się za innym miejscem pracy.

Austriak od teraz będzie występował w Turcji, a mianowicie w Çaykurze Rizespor, do którego przenosi się na zasadzie transferu definitywnego. Kontrakt podpisał do 30 czerwca 2023 roku. Kwota transakcji wyniosła natomiast milion euro.

Pozyskanie nowego środkowego obrońcy to reakcja działaczy tureckiego klubu na słabą postawę defensywy w trzech pierwszych meczach sezonu. Ta do tej pory straciła bowiem pięć goli.

Jeśli chodzi o samego zawodnika, jest on doskonale znany polskim kibicom. W latach 2017-2018 przywdziewał bowiem trykot poznańskiego Lecha.

Później trafił do wspomnianego Dinama Zagrzeb, gdzie miał okazję współpracować ze wspomnianym Bjelicą (obecnie szkoleniowiec NK Osijek). W barwach tej drużyny rozegrał 71 meczów. Strzelił w tym czasie dwie bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy