OFICJALNIE: Niechciany w Leeds Pontus Jansson bohaterem rekordowego transferu Brentford

OFICJALNIE: Niechciany w Leeds Pontus Jansson bohaterem rekordowego transferu Brentford
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Brentford FC

Drogi Leeds United i Pontusa Janssona się rozeszły. Szwed przeniósł się do Brentfordu.

Marcelo Bielsa od początku swojej przygody z „Pawiami” nie miał najlepszych relacji z rosłym defensorem. Miarka przebrała się jednak dopiero pod koniec sezonu, gdy Pontus Jannson nie chciał pogodzić się z decyzją swojego menedżera o oddaniu bramki Aston Villi.

To wówczas charyzmatyczny Argentyńczyk uznał, że obecność w zespole Szweda ma destrukcyjny wpływ na cały zespół. Tym samym nie było innej możliwości, jak poszukanie sobie przez tego zawodnika nowego pracodawcy.

Ostatecznie 28-latek doszedł do porozumienia z Brentfordem, który zdecydował się za niego zapłacić 6,15 miliona euro, co stanowi największy wydatek w dziejach klubu. Pontus Jannson złożył podpis pod kontraktem do 30 czerwca 2022 roku, który zakłada możliwość przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy. Jego licznik występów w Leeds United zatrzymał się na 120 spotkaniach.

To jednak nie jedyny piłkarz pozyskany przez „Pszczoły. Potwierdzono bowiem angaż Mathiasa Jensena, który do Anglii trafił z Celty Vigo. Hiszpanie na sprzedaży środkowego pomocnika zarobili 3,8 miliona euro. 23-letni Duńczyk podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku z opcją jej przedłużenia o kolejny sezon. On z kolei w barwach „Los Celestes” przez rok wystąpił w raptem sześciu meczach.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy