OFICJALNIE: Niezadowolony Espanyol wydał komunikat w sprawie... zawieszenia kary Roberta Lewandowskiego

OFICJALNIE: Niezadowolony Espanyol wydał komunikat w sprawie... zawieszenia kary Roberta Lewandowskiego fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Espanyol

Espanyol wyraził swoje niezadowolenie wynikające z dopuszczenia do gry w jego meczu z Barceloną Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski w październikowym meczu ligowym Barcelony z Osasuną obejrzał dwie żółte kartki, wskutek czego musiał opuścić boisko. Schodząc z niego, Polak wykonał pewne gesty i chociaż od początku utrzymywał, że kierował je do Xaviego, to sędzia Jesús Gil Manzano uznał je za obraźliwe, a hiszpańska federacja zawiesiła napastnika na trzy spotkania.

Kataloński klub odwoływał się od tej decyzji między innymi do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu, ale jak podawały media, ten podtrzymał karę. Niespodziewanie w piątek ukazała się informacja, że Lewandowski jednak będzie mógł zagrać w najbliższym meczu z Espanyolem (a także najprawdopodobniej z Atlético Madryt oraz Getafe). Centralny Sąd do spraw Spornych orzekł bowiem zawieszenie dyskwalifikacji.

Co na to Espanyol?

„Espanyol uważa za niezwykłe, że na 24 godziny przed meczem z Barceloną i po podtrzymaniu kary przez różne, właściwe organy przyznano środek zapobiegawczy w stosunku do sankcji nałożonej wcześniej na jej zawodnika Roberta Lewandowskiego. (…) Uważamy, że wymogi uzasadniające zastosowanie środka zapobiegawczego nie zostały spełnione. Mówi się o nieodwracalnych szkodach dla Barcelony bez jednoczesnej oceny nieodwracalnych szkód dla jej rywali.

(...) Klub uważa, że ta podjęta w ostatniej chwili decyzja całkowicie warunkuje przygotowania zespołu do meczu. Espanyol rozumie, że jest to błąd i niesprawiedliwość. Należy pamiętać, że w tym sezonie Espanyol spotykał się z podobnymi sytuacjami, w których składano apelacje dotyczące wykluczenia naszych zawodników i w żadnym przypadku nie doprowadziły one do posiedzenia komisji w celu zbadania argumentów przedstawionych przez klub. Pomimo tej niesprawiedliwości i bezprecedensowej decyzji jutro nasz zespół będzie walczył na 110 procent” - napisano.

Początek sobotniego spotkania Barcelony z Espanyolem o 14:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy