OFICJALNIE: Nikica Jelavić zakończył karierę

OFICJALNIE: Nikica Jelavić zakończył karierę
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Lokomotiva Zagrzeb

Nikica Jelavić postanowił zakończyć swoją przygodę z piłką, o czym poinformowała Lokomotiva Zagrzeb.

Po kilkuletniej przygodzie z chińską ekstraklasą we wrześniu minionego roku Nikica Jelavić wrócił do ojczyzny. Tam pomocną dłoń wyciągnęła do niego Lokomotiva Zagrzeb.

Od tamtej pory grywał on w barwach stołecznego klubu raczej sporadycznie. Zanotował łącznie zaledwie pięć spotkań, a jego ostatni występ miał miejsce w styczniu tego roku.

35-latek miał świadomość, że wielkiej furory już raczej nie zrobi, dlatego też postanowił zakończyć karierę. O całej sprawie w specjalnym komunikacie poinformował jego pracodawca.

„Nikica postanowił pożegnać się z wyczynowym uprawianiem piłki nożnej. Choć był bardzo mocno zmotywowany, by grać, to na przeszkodzie stanęły jego kłopoty zdrowotne, a konkretniej sytuacja z kolanem. To nie pozwoliło mu kontynuować kariery. Jesteśmy bardzo zaszczyceni, że mógł u nas grać” - czytamy w oświadczeniu Lokomotivy.

Atakujący to wychowanek GOSK Gabela. W swojej karierze był też związany między innymi z Hajdukiem Split, Rangersami, Evertonem, Hull City, West Hamem i Guizhou Hengfeng.

Największe sukcesy w jego karierze to mistrzostwo oraz Puchar Szkocji, a także puchar Chorwacji.

Jelavić to 36-krotny reprezentant swojego kraju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy