OFICJALNIE: Nowy dyrektor sportowy reprezentacji Niemiec

OFICJALNIE: Nowy dyrektor sportowy reprezentacji Niemiec fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: DFB

Niemiecki Związek Piłki Nożnej poinformował o obsadzie stanowiska dyrektora sportowego męskiej reprezentacji Niemiec. Objął je Rudi Völler.

Po nieudanym dla „Orłów” mundialu w Katarze na odejście zdecydował się Oliver Bierhoff. To właśnie 54-latek wziął na siebie wszelkie niepowodzenia, uzgadniając warunki wcześniejszego rozwiązania kontraktu.

Jego obowiązki pierwszego lutego przejmie starszy o osiem lat Rudi Völler, dla którego jest to powrót do pracy z reprezentacją Niemiec. Działacz w latach 2000-2004 pełnił funkcję selekcjonera.

Od tego czasu Niemiec spełniał się jako trener klubowy oraz dyrektor sportowy. Ostatnie lata to już stanowisko kierownicze w Bayerze Leverkusen.

Umowa Völlera obowiązuje do EURO 2024.

– Jestem już w kontakcie z Hansem-Dieterem Flickiem, wymienimy się pomysłami. Musi być jedność, bo to działa tylko wtedy, gdy wszyscy pracują razem - kluby Bundesligi i DFB. To będzie moje główne zadanie – oświadczył.

Ostatnim dużym sukcesem kadry jest wygranie Pucharu Konfederacji w 2017 roku. Trzy lata wcześniej Toni Kroos i spółka sięgnęli po tytuł mistrza świata, pokonując w finale Argentynę.

Na dwóch ostatnich mundialach zespół nie wyszedł z grupy. Nim do tego doszło, od 1938 roku Niemcy zawsze docierali dalej.

Więcej na temat: Oficjalnie Rudi Völler DFB Niemcy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy