Oficjalnie: Nowy obrońca Lazio
2016-08-18 19:45:03; Aktualizacja: 9 lat temu
Bastos został nowym zawodnikiem Lazio.
Angolczyk przez ostatnie trzy lata występował w FK Rostów. W minionym sezonie wraz z tą drużyną sięgnął po historyczne wicemistrzostwo Rosji. To dało przepustkę do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu IV rundy "Selmashi" zremisowali w wyjazdowym meczu z Ajaksem 1:1. 24-latek był już jednak poza kadrą zespołu na to spotkanie.
Jak donoszą włoskie media, rosły defensor negocjował wtedy warunki swojego kontraktu z rzymianami. Ich finalizacja miała miejsce w ostatnich godzinach, a teraz Lazio oficjalnie potwierdziło pozyskanie nowego obrońcy. Stoper, za którego Lazio zapłaciło około 6,5 miliona euro, związał się z ekipą ze Stadio Olimpico czteroletnim kontraktem.
Bastos do Europy trafił w 2013 roku z Atlético Petróleos de Luanda. W reprezentacji narodowej ma dotąd rozegranych na swoim koncie 27 spotkań, w których strzelił dwa gole.

![Puchar Polski: Składy na Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa [OFICJALNIE]](img/photos/113177/170x113/slask-wroclaw-rakow-czestochowa.jpg)



![FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Daniego Olmo. Tyle będzie pauzował [OFICJALNIE]](img/photos/106126/170x113/dani-olmo.jpg)



![Puchar Polski: Składy na Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa [OFICJALNIE]](img/photos/113177/90x60/slask-wroclaw-rakow-czestochowa.jpg)



![FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Daniego Olmo. Tyle będzie pauzował [OFICJALNIE]](img/photos/106126/90x60/dani-olmo.jpg)



![Legia Warszawa ma jasność. Wtedy Steve Kapuadi uda się na Puchar Narodów Afryki [OFICJALNIE]](img/photos/110326/170x113/steve-kapuadi.jpg)



