OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii

OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RFEF

Hiszpania znalazła następcę Fernando Hierro na stanowisku selekcjonera reprezentacji.

Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF) poinformował o osiągnięciu porozumienia z Luisem Enrique. Były szkoleniowiec takich zespołów jak AS Roma czy FC Barcelona dał się namówić przedstawicielom krajowego futbolu do objęcia posady selekcjonera drużyny narodowej.

48-latek zastąpi na tym stanowisku Fernando Hierro, który tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata przejął kadrę po zwolnieniu Julena Lopeteguiego, który mimo wcześniejszego osiągnięcia porozumienia z Luisem Rubialesem, prezydentem RFEF, zdecydował się po zakończeniu mundialu rozpocząć pracę w Realu Madryt.

Dyrektor sportowy reprezentacji Hiszpanii nie spisał się najlepiej w charakterze selekcjonera drużyny narodowej i po porażce z Rosją w 1/8 finału pożegnał się z oboma zajmowanymi przez siebie stanowiskami.

W mediach od razu zaczęła się pojawiać fala spekulacji na temat nowego selekcjonera „La Furia Roja”. Początkowo zaskakującym faworytem dziennikarzy do objęcia tej funkcji był Carlos Marchena, który współpracował z kadrą już w trakcie mundialu.

Później w gronie kandydatów pojawili się już bardziej doświadczeni trenerzy tacy jak Quique Sánchez Flores, Míchel, Roberto Martínez czy Víctor Sánchez del Amo.

Ostatecznie Luis Rubiales zdecydował się zaufać Luisowi Enrique, który związał się dwuletnią umową z Królewskim Hiszpańskim Związkiem Piłki Nożnej (RFEF) i tym samym będzie odpowiadał za wyniki osiągane przez reprezentację w trakcie Ligi Narodów oraz eliminacji Mistrzostw Europy. W przypadku wywalczenia awansu na Euro 2020 będzie prowadził drużynę także na turnieju. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy