OFICJALNIE: Nowy trener Gent

 OFICJALNIE: Nowy trener Gent
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: KAA Gent

Belgijskie Gent znalazło następcę zwolnionego niedawno Yvesa Vanderhaeghe'a.

Klub z Gandawy ogłosił, iż od teraz za wyniki jego zespołu będzie odpowiadał Jess Thorup. Duńczyk prowadził ostatnio FC Midtjylland, z którym wiosną sięgnął po ligowe mistrzostwo.

48-latek jest uznawany za jednego z najzdolniejszych szkoleniowców w tej części Europy. Prowadząc Midtjylland, udało mu się sprawić, iż klub ten na dobre dołączył do czołówki duńskiej ekstraklasy, a także wypromować takich zawodników, jak m.in. Pione Sisto czy Boubacarr Sanneh.

Były opiekun duńskiej młodzieżówki niejednokrotnie przyznawał jednak, że chciałby spróbować swych sił w mocniejszej lidze, gdzie mógłby kontynuować swą dotychczasową filozofię polegającą w dużej mierze na promowaniu utalentowanych młodych piłkarzy.

Idealne warunki ku temu zapewnia mu właśnie ekipa Gent słynącą z jednej z najlepszych sieci skautingu w Belgii. To w jej barwach na szerokie wody wybili się ostatnio m.in. Moses Simon oraz Yuya Kubo.

Duńczyk z nowym zespołem podpisał umowę obowiązującą do 2021 roku. W trwającym sezonie jego priorytetowym zadaniem będzie nadrobienie straty do ligowej czołówki. Gent zajmuje bowiem siódmą pozycję w stawce i do liderującego Racingu Genk traci dwanaście punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy