Oficjalnie: Nowy trener i dyrektor sportowy Marsylii. Czas na realizację planu powrotu do świetności!

Oficjalnie: Nowy trener i dyrektor sportowy Marsylii. Czas na realizację planu powrotu do świetności!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: L'Equipe | AS Roma

Ledwo kilka dni temu Olympique Marsylia trafił w amerykańskie ręce Franka McCourta, a już przygotowuje się do kolejnej dużej zmiany. Tym razem na stanowisku trenerskim!

Los Francka Passiego został przesądzony w zasadzie w momencie podpisania papierów dotyczących przejęcia klubu, ale mimo tego, jak donoszą francuskie media, piłkarze są zaskoczeni tempem zmian. Spodziewali się łagodniejszego rozstania z trenerem, z którym pozostawali w bardzo dobrych relacjach.

Passi jednak musiał się już pożegnać, by zrobić miejsce dla bardziej uznanego szkoleniowca w osobie Rudiego Garcíi. 52-latek ma za sobą kilka bardzo udanych sezonów – najpierw w latach 2008-2013 prowadził Lille a w latach 2013-2016 Romę.

García nie będzie jedynym nowym dowodzącym w Marsylii, bowiem McCourt chce zatrudnić też renomowanego dyrektora sportowego. Niewykluczone, że dojdzie do ponownego spotkania trenera z Walterem Sabatinim, który niedawno opuścił Romę. Na ten moment faworytem wydaje się jednak Damien Comolli, były dyrektor sportowy Tottenhamu i Liverpoolu.

Roma potwierdziła poniekąd już przeprowadzkę Garcíi – umowa z nim została rozwiązana za porozumieniem stron (oczywiście Francuz od wielu miesięcy nie pełnił funkcji, ale wciąż pobierał pensję). Teraz Francuz może zostać nowym szkoleniowcem Marsylii.

AKTUALIZACJA [15:23]: Marsylia potwierdziła, że Garcia złożył podpis pod trzyletnią umową.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy