OFICJALNIE: Nowy trener Miedzi Legnica, Łobodziński asystentem

OFICJALNIE: Nowy trener Miedzi Legnica, Łobodziński asystentem
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Miedź Legnica

Czas na nową epokę w Miedzi Legnica. Dominika Nowaka na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Ireneusz Kościelniak, a jego asystentem został Wojciech Łobodziński.

46-letni Kościelniak do tej pory pracował na niższych szczeblach w Wiśle Ustronianka, Rekordzie Bielsko-Biała i wówczas drugoligowej Polonii Bytom. Przez ostatnie lata praktykował natomiast w sztabach szkoleniowych juniorskich reprezentacji Polski.

- To trener bez dużego jeszcze doświadczenia w prowadzeniu zespołów na wysokim poziomie, ale ma świetne opinie w środowisku i być może to jest właśnie ten moment, kiedy trzeba powiedzieć „sprawdzam” i dać mu szansę zaistnienia w dużej piłce. Tym bardziej, że w czasie rozmów najtrafniej zdiagnozował problemy naszego zespołu i wie, jak je naprawić. Sytuacja nie jest łatwa, dlatego apeluję o wsparcie kibiców dla nowego trenera – tak zatrudnienie Kościelniaka wytłumaczył Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

Przy okazji zatrudnienia nowego trenera nową rolę asystenta dostaje też Wojciech Łobodziński, który ma licencję UEFA A i przyszłość wiąże z karierą szkoleniową. Nie wiadomo jeszcze, czy przywrócony niedawno z drużyny rezerw 37-letni skrzydłowy jednocześnie z początkiem kolejnego sezonu zakończy przygodę z boiskiem.

Miedź zajmuje obecnie szóstą pozycję w tabeli pierwszej ligi. Lokata ta oznacza udział w play-offach o awans do Ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć” Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy